Ціни на кукурудзу залишаються стабільними через відсутність попиту
На тлі зростання цін на пшеницю за останні 2-3 тижні на 10-15 $/т котирування на кукурудзу залишаються майже незмінними через низький експортний попит.
Наміри Китаю дозволити безмитний імпорт 10 млн т сої з США підтримали ціни на олійну. Крім того трейдери очікували активізації попиту з боку Китаю на американську кукурудзу в межах досягнутих на переговорах домовленостей.
Експорт кукурудзи з США значно менший, ніж в минулому році, тому наразі трейдери більше цікавляться фактичним попитом покупців, а не прогнозами виробництва. Головні сподівання покладають на збільшення внутрішнього споживання кукурудзи етаноловою промисловістю найближчими тижнями.
Грудневі ф’ючерси на кукурудзу вчора в Чикаго виросли до 153,3 $/т на даних про збільшення виробництва етанолу.
За даними EIA, виробництво етанолу в США за тиждень виросло на 25 тис барелів/добу до 996 тис барелів/добу, проте вже п’ять тижнів поспіль воно не досягає 1 млн барелів/добу, хоча з 2016 року стабільно перевищувало цей рівень. Останніми тижнями рентабельність переробки виросла до найвищого за рік показника, й наразі галузь споживає щотижня 2,64 млн т кукурудзи.
Біопаливні компанії та виробники кукурудзи подали колективний юридичний позов на 31 відмову в серпні від використання етанолу для змішування для нафтопереробних заводів. Юристи вимагають пояснень, як розраховувалися відмови, та повідомляють про втрату 1,5 млрд галонів попиту на біопаливо із зобов’язань використання у 2018 р.
Адміністрацію Трампа звинувачують у масовому збільшенні відмов для нафтопереробних заводів задля погіршення стану галузі біопалива, оскільки з моменту його вступу на посаду в січні 2017 року попит на етанол був штучно знижений на 4,5 млн галонів, а нафтопереробники отримали додаткові прибутки.
Чинником підтримки цін стало відновлення попиту з боку південнокорейських виробників кормів, які придбали дві партії кукурудзи по 69 тис т з поставкою у лютому-березні за ціною 204 та 206 $/т CFR, що відповідає рівню цін на поставки у жовтні-листопаді.
Україна за тиждень збільшила експорт кукурудзи на 68% до 473 тис т, а з початку сезону реалізувала 2,76 млн т, що на 37,4% перевищує відповідний показник 2018 р. Попит на кукурудзу зменшується по мірі просування збирання та збільшення пропозицій, що найближчим часом може призвести до падіння цін.