Ціни на кукурудзу залишаються під тиском зростання пропозицій

2019-10-03 12:37:46
Ціни на кукурудзу залишаються під тиском зростання пропозицій

Після різкого стрибка цін на кукурудзу в Чикаго, викликаного несподіваним зменшенням запасів в США, трейдери фіксують прибутки та очікують нового звіту USDA.

 

Гарні погодні умови вересня в кукурудзяному поясі США покращили стан посівів, 45% яких були засіяні після оптимальних термінів, тому ринок сподівається на збільшення прогнозу врожайності та валового збору.

 

Наступної декади на південному та східному центрі Середнього Заходу тепла та суха погода сприятиме збиранню, тоді як сильні дощі у західних та північних регіонах завадять збиранню та дозріванню врожаю.

 

Темпи збирання кукурудзи в США вдвічі нижчі, ніж торік, але через погоду навряд чи на цьому тижні вдасться скоротити відставання.

 

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора впали на 1,8% до 152,5 $/т на даних про скорочення виробництва етанолу, яке два тижні поспіль є нижчим 1 млн барелів/добу, та новин про активізацію експорту кукурудзи з Аргентини через можливе запровадження мита.

 

Денне виробництво етанолу за тиждень виросло на 15 тис барелів до 958 тис барелів, проте залишається нижче середнього рівня 1 млн барелів/добу. Це другий найнижчий показник останніх 3,5 років та на 60 тис барелів/добу поступається показнику 2018 р. Для отримання такої кількості етанолу щотижня на переробку йде 2,54 млн т кукурудзи.

 

Політична нестабільність в Аргентині призвела до зростання кількості реєстрацій ліцензій на експорт кукурудзи, оскільки новий уряд, який може бути обраний наприкінці жовтня, має наміри запровадити експортні мита. За даними державних сертифікатів Аргентини, з квітня 2019 р. по березень 2020 р. для експорту зареєстровано 32 млн т кукурудзи в порівнянні з 15 млн т за відповідний період попереднього сезону.

 

Бразилія у вересні збільшила експорт кукурудзи в порівнянні з минулим роком вдвічі, до 6,5 млн т. Експерти очікують, що виробництво зернової виросте з 101 млн т в поточному сезоні до 105 млн т в наступному.

 

Україна з 24,2% площ зібрала 7,24 млн т кукурудзи з врожайністю 6,01 т/га (у 2018 р. – 5,92 т/га). Зростання закупівельних цін в порту до 147-148 $/т або 4250-4300 грн/т активізувало продажі. Проте ціна румунської кукурудзи на рівні 150 €/т або 165 $/т FOB обмежує зростання цін української кукурудзи.

 

Листопадові ф’ючерси на кукурудзу в Парижі торгуються по 164,75 €/т, тому поставки української кукурудзи до ЄС йдуть досить мляво, особливо на тлі закупівлі Євросоюзом в останні місяці значних партій бразильської кукурудзи.

 

Рекордний врожай в Південній Америці та збільшення пропозицій з США та України найближчим часом посилить тиск на ціни.

Коментарі відвідувачів (0):