Ціни на кукурудзу вистояли під тиском обвалу нафтових котирувань

2020-03-10 12:05:26
Ціни на кукурудзу вистояли під тиском обвалу нафтових котирувань

Використання значних обсягів кукурудзи у виробництві етанолу робить ціни на зернову залежними від цін на нафту, які за вихідні обвалилися на 34%.

 

Проте в порівнянні з фінансовими ринками ціни на сільгосптовари знизилися помірно. Найбільше знизилася ціна на цукрову тростину - на 7%, на соєву олію – на 5%, тоді як соя подешевшала на 2,2%, а кукурудза – на 1,5%.

 

Зниження попиту на «енергетичні культури» - цукрову тростину, сою та кукурудзу з боку виробників етанолу та біодизеля на тлі падіння цін на нафту та маржі переробки збільшить пропозицію цих товарів для споживачів продовольства. Проте викликане епідемією Covid-19 зменшення туристичних потоків та масових заходів скоротить споживання продуктів та призведе до надлишку продовольства.

 

Ціни на нафту вчора відновилися на 7%, що підтримує ринки сільгосптоварів. Проте експерти не очікують відновлення цін до попередніх рівнів, оскільки ціни на нафту залишатимуться низькими протягом 7-8 місяців.

 

Проте падіння цін на нафту опускає вартість фрахту, тому імпортери можуть купувати зерно дешевше, економлячи на вартості доставки, що дозволить активізувати попит найближчим часом.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу у понеділок відновилися до 147,79 $/т за підтримки збільшення тижневого експорту кукурудзи з США на 4,5% до 830 тис т, зокрема активізації експорту з західного узбережжя до Японії та Південної Кореї. Проте на ціни тиснуть дешеві пропозиції південноамериканської кукурудзи.

 

Закупівля південнокорейськими виробниками кормів на тендері 200 тис т імовірно південноамериканської кукурудзи з поставкою у липні за ціною 204,5-207 $/т C&F посилює тиск на експортні ціни на кукурудзу в США та Україні.

 

Очікується, що на тлі світової ситуації ціни на кукурудзу в Україні сьогодні знизяться в порту до 162-165 $/т після зростання наприкінці минулого тижня до 165-167 $/т.

 

За оцінками експертів Bolsa de Cereales de Buenos Aires, після збільшення урядом Аргентини експортного мита на сою та продукти її переробки на 3% до 33%, в країні виростуть площі сівби кукурудзи та зменшаться площі сівби сої.

 

Збільшення прогнозованих площ сівби кукурудзи в США та Україні також посилює тиск на ціни кукурудзи нового врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):