Ціни на кукурудзу виросли на 4% на новинах з США та Аргентини

2019-12-16 12:09:45
Ціни на кукурудзу виросли на 4% на новинах з США та Аргентини

Підписання першої частини торговельної угоди між США та Китаєм передбачає скасування запланованого на 15 грудня підвищення мита обома сторонами, а також зниження чинного мита на початку січня після того, як документ підпишуть торгові представники країн, а не голови держав, як планувалося раніше.

 

Досягнуті домовленості дозволять зменшити торговий дефіцит США та збільшити за два роки обсяг імпорту американської продукції до Китаю на 200 млрд $.

 

Китай підтвердив відтермінування запланованого на 15 грудня підвищення мита на товари з США, але не надав детальної інформації про обсяги імпорту.

 

Інформація про імпорт кукурудзи з США до Китаю, хоча й у межах певної квоти, призвела до стрімкого зростання цін на кукурудзу слідом за цінами на соєві боби та олію.

 

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго у п’ятницю виросли на 4% до 151,8 $/т на новинах про торговельну угоду та збільшення експортного попиту з боку Мексики.

 

За тиждень експортні продажі кукурудзи виросли на 60% до 873,5 тис т, що перевищило експертні очікування, а фактичний експорт – на 7% до 531,4 тис т.

 

Експортні продажі кукурудзи з США значно поступаються минулорічним та складають лише 15,4 млн т в порівнянні з 27,6 млн т на цю дату в минулому році, що сильно тисне на ціни.

 

Новина про призупинення експорту Аргентиною та підвищення експортного мита стане цього тижня основним драйвером зростання світових цін на кукурудзу, в тому числі у США.

 

Україна минулого тижня експортувала 957 тис т кукурудзи, а з початку сезону – 9,4 млн т, що на 28% перевищує відповідний показник минулого року.

 

Ціни на поставки української кукурудзи у грудні-січні залишаються на рівні 172-173 $/т FOB, але трейдери очікують пожвавлення попиту в січні на тлі скорочення експорту з Південної Америки на тлі зростання споживання в Азії.

 

Південнокорейський виробник кормів MFG придбав 60 тис т української кукурудзи з поставкою в лютому 2020 р. за ціною 207,5 $/т C&F, що відповідає рівню 172-173 $/т FOB.

 

В порту ціни попиту на кукурудзу залишаються на рівні 159-160 $/т або 4450-4470 грн/т і аграрії активно продають зернову, не сподіваючись на зростання ціни.

Коментарі відвідувачів (0):