Ціни на кукурудзу в Україні зростають слідом за світовими

2019-12-17 12:03:52
Ціни на кукурудзу в Україні зростають слідом за світовими

Після п’ятничного стрімкого подорожчання ф'ючерсів на кукурудзу в Чикаго, трейдери очікували зростання цін на біржах та фізичних ринках. Додатково котирування підтримали ринки пшениці та сої, які також бурхливо зростали з початку тижня. В Україні ціни на кукурудзу підвищуються слідом за світовими, проте їх зростання обмежене низькими експортними цінами на FOB. 

 

Головними чинниками підтримки цін залишаються прогрес в переговорах між США та Китаєм, а також збільшення експортного мита на кукурудзу в Аргентині з 7% до 12%.

 

Експерти вважають, що крім активізації внутрішнього споживання етанолу, США згідно з умовами торговельної угоди можуть суттєво збільшити його експорт до Китаю. 

 

Виробництво етанолу в США поступово зростає. Середньодобове виробництво за останні 14 тижнів склало 1,008 млн барелів, що на 12 тис барелів перевищує показник попереднього періоду. 

 

Експорт кукурудзи пожвавився завдяки відновленню попиту з боку Мексики та Японії. За тиждень США експортували 686,7 тис т кукурудзи, що є максимумом 17 тижнів. 

 

Березневі ф'ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора виросли на 1 $/т до 152,8 $/т тоді як на фізичному ринку ціна піднялась на 5 $/т до 175 $/т FOB US Gulf.

 

Після підвищення експортного мита на аргентинську кукурудзу, у В'єтнамі, який є головним її покупцем, ціни також виросли на 5 $/т до 211-215 $/т CFR для поставок у березні-квітні. 

 

Зростання цін у конкурентів дозволить підняти ціни пропозицій української кукурудзи, яка поки залишається найдешевшою на світовому ринку й пропонується по 173-175 $/т FOB в порівнянні з бразильською по 185 $/т FOB та аргентинською по 175-176 $/т FOB. 

 

Закупівельні ціни на українську кукурудзу в порту виросли до 160-161 $/т для грудневих поставок, хоча для січневих залишаються на рівні 162-163 $/т, тоді як ціни пропозицій складають 165-167 $/т.

 

Цього тижня ринки очікуватимуть реакції азійських покупців на зростання світових цін та активізацію закупівель кукурудзи. 

Коментарі відвідувачів (0):