Ціни на кукурудзу в Україні зростають на тлі зменшення пропозицій

2018-12-20 12:16:59
Ціни на кукурудзу в Україні зростають на тлі зменшення пропозицій

Завдяки рекордному врожаю кукурудзу в поточному сезоні, Україна активно експортує її на світові ринки.

 

Збільшенню експорту сприяли форвардні продажі зернової за високими цінами та дефіцит складських місткостей для зберігання зерна нового врожаю, через що аграрії активно вивозили кукурудзу в порт, навіть попри зниження ціни до 150 $/т.

 

Проте з наближенням Нового року логістичні проблеми в портах посилюються, оскільки трейдери намагаються накопичити якомога більші обсяги кукурудзи перед святами, коли традиційно темпи поставок зерна до портів знижуються. Як наслідок, закупівельні ціни в порту на кукурудзу зі швидкою доставкою або з поставкою в січні-лютому зростають.

 

За тиждень ціна на кукурудзу з поставкою в порт у грудні виросла на 1-2 $/т до 156-157 $/т або 5100-5150 грн/т, тоді як за поставки в січні пропонують 158 $/т.

 

Навіть незначне зростання цін трейдери сприйняли, як початок минулорічної тенденції, коли з середини січня кукурудза в порту подорожчала одразу з 150 до 170 $/т. Наразі більшість аграріїв перенесла продажі на кінець січня, лютий.

 

Світовий попит на кукурудзу поки що залишається невисоким, про що свідчать ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго. Протягом грудня вони торгувалися по 151 $/т, а вчора знизилися до 150,07 $/т внаслідок обвалу нафтових котирувань з початку тижня на 10%. Високий попит на кукурудзу в США з боку етанолової промисловості на тлі активних експортних продажів підтримує ціни.

 

За даними звіту EIA про виробництво та запаси етанолу, США підтримують стабільне добове виробництво етанолу на рівні 1,046 млн барелів, для чого щодня перероблюється 400 тис т кукурудзи. Проте з жовтня запаси етанолу почали зростати, й за останній тиждень виросли на 983 тис барелів до 23,873 млн барелів, навіть попри нещодавні зупинки окремих заводів через зменшення маржі переробки.  

 

Ринок причорноморської кукурудзи активізує купівля південнокорейським переробником KOCOPIA партії кукурудзи імовірно причорноморського походження за ціною 212 $/т CFR, яка на 5-6 $/т перевищує ціну попередніх тендерів, з умовою поставки в березні.

 

Посилилася конкуренція між Україною та США на азійському ринку після скорочення продажів країнами Південної Африки та Південної Америки. Експорт кукурудзи з США залишається на високому рівні, й протягом тижня, на думку трейдерів, може скласти 1,8-2 млн т, що підтримає ціни.

Коментарі відвідувачів (0):