Ціни на кукурудзу в Україні трохи знизились після досягнення сезонного максимуму

2026-05-08 09:22:09
Ціни на кукурудзу в Україні трохи знизились після досягнення сезонного максимуму

Посилення попиту на кукурудзу з боку Туреччини у квітні призвело до зростання закупівельних цін в Україні до 230 $/т з доставкою в порт, що стало максимальним показником у цьому сезоні, хоча й значно поступається рівню минулого сезону коли ціни складали 245 $/т. Також нагадаємо, що у серпні минулого року короткочасний попит на 5000 т кукурудзи призвів до стрибка цін до 265 $/т.

 

Падіння цін на нафту дещо знизило котирування кукурудзи, внаслідок чого ціни в Україні наприкінці минулого тижня також опустилися.

 

Протягом тижня експортні ціни на кукурудзу в Україні виросли ще на 150-200 грн/т до 11300-11350грн/т або 227-228 $/т з доставкою до портів Чорного моря, а пропозиція від фермерів збільшилася.

 

За оцінкою європейських трейдерів, турецькі імпортери вже придбали 580,5 тис т із квоти на поставку 3 млн т кукурудзи з зниженим мито 5%, яка діє з 20 квітня до 31 липня 2026 р. 

 

При цьому лише Україна у квітні експортувала до Туреччини близько 1 млн т кукурудзи, тому оцінка імпорту може бути занижена, а з огляду на активні поставки з України у травні квота може бути закрита до кінця травня.

 

У серпні Туреччина почне збирання нового врожаю кукурудзи. За оцінками МСГ США, у 2025 р. Туреччина зібрала 7,9 млн т кукурудзи порівняно з 6,8 млн т у 2024 р.

 

Високі темпи сівби кукурудзи у США (де вже засіяно 38% запланованих площ) та прогнози опадів у «кукурудзяному поясі» стримують зростання котирувань.

 

Протягом останнього тижня липневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго знизились на 1,7% до 184 $/т (+2% за місяць), хоча днями виростали до максимального в сезоні рівня 191 $/т. Грудневі ф’ючерси впали на 0,8% до 192,9 $/т (+2,9% за місяць), також оновивши річний максимум 198,4 $/т.

 

Агенція StoneX підвищила прогноз врожаю кукурудзи в Бразилії на 1,3 млн т до 137 млн ​​т, тоді як AgroConsult оцінює врожай у 140,5 млн т, що значно перевищує прогноз USDA - 132 млн т. Тому в разі сприятливої для посівів погоди в Бразилії баланс на 2025/26 МР може бути відкоригований.

Коментарі відвідувачів (0):