Ціни на кукурудзу в Україні продовжують зростати

2020-01-23 12:28:29
Ціни на кукурудзу в Україні продовжують зростати

Попри вчорашнє падіння ф’ючерсів на кукурудзу в Чикаго, закупівельні ціни на кукурудзу в Україні з початку тижня виросли на 2-3 $/т. Причиною стала активізація закупівель китайськими імпортерами, які напередодні новорічних вихідних намагалися зробити певні запаси.

 

Ринок підтримала закупівля південнокорейським переробником NOFI декількох партій американської кукурудзи з поставкою в квітні-травні за ціною 218,88-219,55 $/т CFR, яка на 4-5 $/т вища, ніж партія, придбана з поставкою у березні-квітні.

 

Пропозиції на поставки до В’єтнаму виросли до 220 $/т CFR, хоча напередодні свят торговельна активність покупців зменшилася.

 

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу в порту виросли на 2-3 $/т до 172-173 $/т, а у гривні вони піднялися на 100-150 грн/т до 4900-5000 грн/т внаслідок зростання курсу долара.

 

Ціни попиту з боку Китаю на поставки вітчизняної кукурудзи у березні-квітні виросли на базисі FOB до 184 $/т, тоді як продавці пропонують її по 186-188 $/т FOB.

 

Занепокоєння, що після підписання торговельної угоди Китай активізує закупівлю кукурудзи в США, зменшується на тлі зростання попиту з боку Китаю, який з початку сезону придбав 1,8 млн т української кукурудзи та став другим за обсягом її покупцем. Основним імпортером української кукурудзи є Іспанія, яка придбала 2,4 млн т, ще 1,7 млн т придбав Єгипет, та 1,4 млн т – Південна Корея.

 

Представники китайського уряду заявили, що підписання першої частини торговельної угоди між США та КНР не завдасть шкоди торговим партнерам, а обіцяння збільшити закупівлю американської сільгосппродукції містить застереження, що «угоди будуть укладатися за ринковими цінами та умовами, визначеними комерційними міркуваннями».

 

Експерти вважають, що українська кукурудза буде активно купуватися Китаєм, оскільки має переваги перед американською, тому що не містить ГМО, має високу якість та низьку ціну.

Коментарі відвідувачів (0):