Ціни на кукурудзу в Україні може підтримати активізація попиту з боку Китаю

2019-02-15 12:04:32
Ціни на кукурудзу в Україні може підтримати активізація попиту з боку Китаю

Китай у четвер відновив закупівлі кукурудзи й одразу зацікавився українським зерном. Китайські покупці пропонують 175 $/т C&F для поставок на FOB-Panamax в квітні та 181 $/т C&F – в травні.

 

Очікується, що після тривалого періоду святкування Нового року, Китай в лютому-травні активізує імпорт кукурудзи, тоді як наразі світовий експортний попит залишається низьким, зокрема й на аргентинську кукурудзу, ціни на яку опускають внаслідок збільшення прогнозів врожаю до рекордних 46 млн т.

 

Експерти USDA вважають, що у 2018/19 МР Китай імпортує 5 млн т кукурудзи проти 3,46 млн т у попередньому сезоні.

 

У 2017/18 МР Китай імпортував понад 2,5 млн т української кукурудзи, інші обсяги були поставлені з США та других країн. Вітчизняні трейдери сподіваються на активний попит з боку Китаю, оскільки він віддає перевагу кукурудзі без ГМО.

 

В минулому році КНР активно розпродував зерно з державного резерву. В МСГ заявили, що продажі йшли активніше, ніж очікувалося і протягом 2018 року було реалізовано понад 100 млн т кукурудзи, а залишки старих запасів остаточно будуть реалізовані у 2019 році.

 

В межах державної політики з підтримки фермерів, яка наразі вже не діє, Китай накопичив в держфонді сотні мільйонів тон кукурудзи, при цьому обсяг кінцевих запасів культури в КРН уряд не оголошує.

 

Очікується, що після підписання торговельної угоди з США, Китай зможе придбати значну партію американської кукурудзи слідом за закупівлею двома державними китайськими компаніями 10 млн т американської сої.

Коментарі відвідувачів (0):