Ціни на кукурудзу в США зростають через тривалі опади

2019-05-27 12:06:33
Ціни на кукурудзу в США зростають через тривалі опади

Торги на біржі в Чикаго у п’ятницю активізувалися перед тривалими вихідними (в понеділок США святкують День Пам’яті).

 

На тлі прогнозованих опадів в регіонах вирощування кукурудзи на Середньому Заході США, які затримують сівбу та призведуть до зменшення посівних площ та врожаю, липневі ф’ючерси на кукурудзу виросли на 4,8% до 159,1 $/т, грудневі – до 164,95 $/т, що стало річним максимумом.

 

Трейдери намагаються спрогнозувати кількість посівів кукурудзи в США, проте офіційні цифри з’являться лише у вівторок, оскільки понеділок – вихідний, тому спекулянти продовжать розігрівати ринок.

 

Високий рівень води в річках перешкоджає переміщенню кукурудзи баржами до портів. За даними МСГ, протягом останнього тижня обсяг річних перевезень скоротився відносно середнього 3-річного показника за аналогічний період на 60%. Затримка поставок кукурудзи до портів та подорожчання ф’ючерсів призвели до зростання цін на фізичному ринку FOB US Gulf, проте його обмежила значна кількість пропозицій з Аргентини та України, які активізували експорт на тлі підвищення цін на кукурудзу в США.

 

За даними Agrisensus, ціни на аргентинську кукурудзу виросли на 3 $/т до 161 $/т FOB Argentina.

 

В Україні минулого тижня попит на кукурудзу виріс. Покупці задля залучення обсягів, необхідних для виконання контрактів, підняли ціни на 1-2 $/т. Більшість трейдерів у червні завершує закупівлю кукурудзи та переходить до купівель ячменю та пшениці нового врожаю, тому з кукурудзою продовжать працювати лише декілька терміналів.

 

Україна в травні може експортувати рекордні 3 млн т кукурудзи. Закупівельні ціни в порту у п’ятницю складали 161-162 $/т або 4950-5000 грн/т, проте цього тижня можуть зростати за підтримки чиказької біржі та зміцнення долара на міжбанку.

Коментарі відвідувачів (0):