Ціни на кукурудзу сягнули рівня продовольчої пшениці

2018-03-13 12:08:50
Ціни на кукурудзу сягнули рівня продовольчої пшениці

Ціна на кукурудзу в Україні зростає з неймовірною швидкістю, додаючи щотижня по 5-8 $/т. Після оприлюднення звіту USDA, в понеділок ціни в порту виросли до рівня продовольчої пшениці 187-188 $/т.

 

Активізація попиту на вітчизняну кукурудзу з боку Китаю та ЄС призводить до спекулятивного зростання цін, хоча світові баланси від USDA залишаються збалансованими, а перехідні залишки доволі високими. Євросоюз зменшив імпортне мито на кукурудзу до нуля, що сприятиме нарощуванню імпорту з України, який у 2017 році склав понад 8 млн т.

 

Ціна на кукурудзу на FOB складає 208 $/т для поставок до Китаю, що відповідає рівню цін на російську пшеницю з протеїном 12,5%.

 

Подібний дисбаланс цін свідчить про недооціненість пшениці або переоціненість кукурудзи з боку ринкових спекулянтів. Підвищення ціни на фуражний ячмінь до 210-215 $/т завдяки активному попиту з боку Саудівської Аравії свідчить про те, що фуражне зерно може стати дорожчим за продовольче за умови низьких перехідних запасів. Проте на світовому ринку наразі достатня кількість пропозицій кукурудзи, а вихід нового врожаю з боку Південної Америки дасть змогу задовольнити зростаючий попит за високою ціною.

 

Сезонне збільшення пропозицій кукурудзи з боку українських виробників на тлі зростання світових котирувань буде тиснути на ціни в найближчій перспективі.

Коментарі відвідувачів (0):