Ціни на кукурудзу різко виросли на тлі активізації закупівель Китаєм

2020-01-20 12:25:43
Ціни на кукурудзу різко виросли на тлі активізації закупівель Китаєм

Березневі ф'ючерси на кукурудзу в Чикаго у п'ятницю відіграли попереднє 3-денне падіння та виросли на 3,6% до 153,3 $/т на чутках про пошуки китайськими покупцями партій кукурудзи на західному узбережжі США. Ці чутки хоч і не були підкріплені фактичними закупівлями, проте надали спекулянтам привід для розігріву цін. 

 

Дещо охолодила ринок новина про закупівлю південнокорейським переробником партії американської кукурудзи з поставкою у квітні за ціною 215 $/т.

 

Азійські покупці напередодні новорічних свят зменшують торговельну активність, тому ціни попиту на фізичних ринках залишатимуться стабільними. 

 

В Бразилії активний експорт кукурудзи призвів до її дефіциту на внутрішньому ринку та зростання закупівельних цін, попри рекордний врожай поточного сезону на рівні 100 млн т. 

 

Бразильські березневі ф'ючерси на кукурудзу 14 січня оновили максимум 52,86 BRL/мішок, проте минулого тижня впали на 3% після новини про закупівлю компанією JBS, що одним з найбільших світових виробників м' яса, партії аргентинської кукурудзи. Очікується, що значну частину придбаного обсягу перемістять вантажівками безпосередньо через кордон Аргентини з найпівденнішим штатом Бразилії Ріу-Гранді-ду-Сул. 

 

В Україні ціни на кукурудзу у п'ятницю дещо знизилися, оскільки після зростання цін попиту на СРТ-порт до 170-171 $/т вони стали вищими, ніж ціни попиту на FOB 179-180 $/т. Трейдери підвищували ціни через низьку активність виробників, які стримували продажі на тлі поступового зростання цін. Проте завершення тривалих вихідних та необхідність збільшення обігових коштів напередодні весняних польових робіт найближчим часом збільшить кількість пропозицій. 

Коментарі відвідувачів (0):