Ціни на кукурудзу під тиском великої пропозиції та низького попиту

2018-10-31 12:08:04
Ціни на кукурудзу під тиском великої пропозиції та низького попиту

Тепла та суха погода в США та Україні дозволяє прискорити збирання кукурудзи.

 

США за останній тиждень скоротили відставання у збиранні та обмолотили вже 63% площ, що відповідає середньому 5-річному показнику. Проте опади на наступному тижні можуть уповільнити темпи збирання.

 

В Україні з 70% площ намолочено 22,5 млн т кукурудзи з врожайністю 7 т/га, що дає надію на отримання врожаю в межах 32 млн т.

 

Надходження на ринки кукурудзи нового врожаю тисне на ціни. В Чикаго ф’ючерси на кукурудзу з початку тижня опустилися на 1,9% до 143,3 $/т на тлі падіння біржових індексів та цін на нафту й сою.

 

Попит на кукурудзу в США залишається низьким через зростання обсягу пропозицій південноамериканської кукурудзи, яка після скорочення експорту сої з Бразилії почала активно надходити на ринок.

 

За тиждень експорт кукурудзи з США впав на 36,2% до 653 тис т.

 

Зростає попит на дешеве зерно з боку корейських переробників, які придбали кілька партій південноамериканської кукурудзи за ціною 198-200 $/Т CFR.

 

Через низький попит на кукурудзу в Україні ціни залишаються на рівні 160 $/т FOB. Румунія, що збере рекордний врожай кукурудзи на рівні 14-15 млн т, компенсує падіння виробництва в Німеччині та Франції, тому шанси активізувати експорт вітчизняної кукурудзи до ЄС досить незначні.

 

Через посуху в європейській частині Росії врожай кукурудзи зменшиться до 10 млн т, а експорт скоротиться до 1,7-2 млн т проти 5,5 млн т у минулому році. Це знизить конкурентний тиск на українську кукурудзу, оскільки ціни пропозицій на зернову в РФ залишаються на рівні 170 $/т FOB й навряд чи опустяться через високі внутрішні ціни переробників.

 

Скорочення споживання соєвих бобів та шроту Китаєм завдяки новим стандартам на комбікорми призведе до підвищеного споживання кукурудзи. Зростання попиту на кукурудзу з боку КНР може зупинити падіння цін на кукурудзу в Україні, які наразі опустилися в порту до найнижчого рівня 12 місяців та складають 147-148 $/т або 4800-4950 грн/т.

Коментарі відвідувачів (0):