Ціни на кукурудзу під тиском надлишку пропозицій шукають чинники підтримки

2020-04-08 12:06:49
Ціни на кукурудзу під тиском надлишку пропозицій шукають чинники підтримки

Відновлення нафтових котирувань дещо підтримало ціни на кукурудзу в США, але зупинка заводів по переробці кукурудзи на етанол, підсумки тендерів, де перемогла південноамериканська кукурудза, та очікування звіту USDA, що імовірно буде «ведмежим», продовжують тиснути на світові ціни на зернову.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу в США після падіння в понеділок до 129,2 $/т вчора відновилися до 133,2 $/т за підтримки зростання цін на нафту та оптимістичної заяви Трампа про те, що США вже пройшли пік епідемії Covid -19. Наразі в країні інфіковані 400 тис людей, а кількість померлих сягнула 12,7 тис, з яких лише за останню добу померла рекордна кількість – 1736 людей. Тому поки що США залишаються на карантині, що зменшує попит на пальне та етанол.

 

Трейдери очікують, що в сьогоднішньому звіті по виробництву етанолу в США знову буде скорочено обсяг переробки кукурудзи, оскільки більшість підприємств зупинені через від’ємну маржу переробки. Зменшення обсягів переробки кукурудзи збільшило попит на кукурудзяні відходи DDGS, ціна яких виросла до рівня 160% від вартості самої кукурудзи!

 

Пом’якшення карантину в Китаї та інших країнах Азії збільшує попит на продукти, особливо м’ясо, що активізує споживання кукурудзи. Вчора південнокорейські компанії NOFI та KFA придбали кукурудзу імовірно бразильського походження з поставкою у серпні-вересні за ціною 185-187 $/т C&F та 181,8 $/т C&F.

 

В Бразилії на тлі активного попиту з боку тваринницької галузі й низького першого врожаю кукурудзи та внаслідок рекордного падіння курсу реала до 5,28 R/$ внутрішні ціни на кукурудзу сягнули найвищого рівня 192 $/т, що може змусити країну імпортувати кукурудзу з Аргентини. Пізня сівба кукурудзи другого врожаю може зменшити врожай, що також підтримує ціни.

 

Внаслідок збільшення пропозицій аргентинської кукурудзи на світовому ринку ціни попиту на зернову в Україні знизилися до 176-178 $/т FOB. Зміцнення гривні та зниження закупівельних цін в порту до 166-168 $/т або 5400-5500 грн/т зменшило обсяг пропозицій з боку виробників. 

 

Експорт кукурудзи з України за тиждень збільшився на 54% з 518 до 796 тис т.

 

Росія за тиждень збільшила експорт кукурудзи на 81% з 97 до 177 тис т, але він може уповільнитися внаслідок продовження вихідних у Федеральному центрі стандартизації та метрології, що видає фітосанітарні сертифікати.

Коментарі відвідувачів (0):