Ціни на кукурудзу падають через невизначеність з угодою між США та Китаєм

2019-03-19 12:02:39
Ціни на кукурудзу падають через невизначеність з угодою між США та Китаєм

Після 4-денного зростання на чутках про закупівлю китайськими державними компаніями великої партії кукурудзи з США, з понеділка ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго розвернулися донизу на новинах про перенесення зустрічі президентів США та Китаю на квітень, а можливо, і на червень. Крім того, на ціни тиснуть низькі темпи експорту.

 

За тиждень США експортували 795 тис т кукурудзи, що на 44,75% поступається рівню відповідного тижня минулого року. Загалом в сезоні експортовано 27,4 млн т, що на 25,7% перевищує тогорічний показник. Але протягом 8 тижнів США експортують менше, ніж 1 млн т, які необхідні задля досягнення прогнозованого експертами USDA обсягу.

 

Ціни підтримує холодна погода з повенями в кукурудзяному поясі США, яка може затримати сівбу кукурудзи, що призведе до збільшення площ сівби сої.

 

Агенція FC Stone зменшила прогноз площ сівби кукурудзи до 90,4 млн акрів в порівнянні з 92 млн акрів у звіті USDA, тоді як площі під соєю прогнозують на рівні 87,7 млн акрів.

 

За даними звіту CFTC, за тиждень спекулянти збільшили короткі позиції по кукурудзі на 81 тис до рекордних 258,5 тис контрактів, що підтверджує очікування зростання цін внаслідок несприятливої погоди під час сівби в США.

 

Збільшення прогнозу виробництва кукурудзи в Аргентині до 46-48 млн т тисне на ціни, які для поставок у квітні-травні продовжують знижуватися. За прогнозами біржі Росаріо, в березні Аргентина експортує 4 млн т кукурудзи, що на 58% перевищить показник березня 2018 р.

 

Темпи сівби кукурудзи в Бразилії перевищують тогорічні, вже засіяно 91% площ. Посіви знаходяться в доброму стані.

 

Україна за тиждень збільшила експорт кукурудзи на 32% до 899 тис т, а загалом в сезоні експортувала 18,4 млн т, що на 69% перевищує відповідний показник минулого року.

 

Завдяки зростанню курсу долара закупівельні ціни на кукурудзу в Україні виросли в порту до 5050-5100 грн/т, тоді як валютні ціни залишилися на рівні 158-159 $/т.

 

Ціни попиту на вітчизняну кукурудзу залишаються на рівні 170-171 $/т FOB для поставок у квітні-травні, проте вихід на ринок більш дешевої аргентинської кукурудзи може суттєво зменшити попит на українське зерно.

Коментарі відвідувачів (0):