Ціни на кукурудзу отримали нові чинники підтримки

2020-07-06 12:24:26
Ціни на кукурудзу отримали нові чинники підтримки

Сприятливі для розвитку посівів кукурудзи в ЄС, США та Україні погодні умови травня й червня опускали ціни на кукурудзу, проте уточнені дані про площі сівби в США розвернули котирування догори.

 

Вересневі ф’ючерси на кукурудзу в США за тиждень виросли на 9% до 137,5 $/т на даних про скорочення площ сівби кукурудзи в США та зменшення прогнозу виробництва з рекордних 406 млн т.

 

У липневому звіті USDA, що оприлюднять цього тижня, будуть надані уточнені прогнози виробництва кукурудзи в США та Україні, які можуть бути незначно зменшені завдяки гарному стану посівів в обох країнах.

 

Подорожчання кукурудзи в США обнулило імпортне мито на кукурудзу в ЄС, проте листопадові ф’ючерси на зернову на Euronext за тиждень виросли лише на 2% до 163,75 €/т або 184,8 $/т.

 

Посіви кукурудзи в ЄС знаходяться у доброму стані, тому у червневому звіті експерти Coceral оцінили врожай зернової в ЄС-27 у 2020/21 МР у 66,8 млн т, що на 1,9 млн т перевищить показник 2019/20 МР.

 

Попит на кукурудзу старого врожаю в ЄС поступово зменшується. За тиждень було імпортовано 246 тис т, а загалом у сезоні 19,46 млн т кукурудзи, що на 18% поступається рівню попереднього МР.

 

В Україні ціни на кукурудзу старого врожаю на тлі обнуління імпортного мита в ЄС та зростання біржових котирувань виросли в порту до 174-175 $/т, проте пропозиції майже відсутні.

 

Ціни на вітчизняну кукурудзу нового врожаю з поставкою у жовтні-листопаді виросли до 150-151 $/т. Спостерігається активізація продажів нового врожаю на тлі чудового стану посівів.

 

У «кукурудзяному» поясі США наступного тижня пануватиме спекотна погода з температурами 32-34 градуси, але в Україні температури залишатимуться в межах норми, до 30 градусів, та періодично ітимуть грозові дощі. Погода в США та очікування оновленого балансу від USDA цього тижня підтримають спекулятивне зростання цін на кукурудзу в США.

Коментарі відвідувачів (0):