Ціни на кукурудзу опускаються попри збільшення експортних продажів

2020-01-27 12:09:05
Ціни на кукурудзу опускаються попри збільшення експортних продажів

Можливе зменшення обсягів торгівлі зерновими та олійними культурами, обумовлене розповсюдженням нового короновірусу, призвело до зниження цін на сою, пшеницю та кукурудзу. 

 

Від різкого обвалу ринок кукурудзи втримала активізація експортних продажів з США, які вперше у 2020 році сягнули рівня 1,06 млн т, що перевищило експертні очікування. 

 

Фактичний експорт кукурудзи з США за тиждень скоротився на 28% до 392,1 тис т, тоді як експортні продажі з початку сезону склали 20,3 млн т в порівнянні з 32,3 млн т на цю ж дату у минулому МР. 

 

Основними покупцями американської кукурудзи минулого тижня стали Японія, яка збільшила закупівлі до 372,6 тис т, Мексика – 269,9 тис т, Колумбія – 154,5 тис т, Гватемала, Тайвань та Південна Корея. 

 

Після підписання торговельної угоди між США та Китаєм з’ясувалося, що китайські покупці придбали партію кукурудзи на Тихоокеанському узбережжі США, що відобразиться у статистичних даних цього тижня.

 

Зростання попиту на американську кукурудзу підтверджує її високу конкурентоспроможність в порівнянні з українською кукурудзою, яка також присутня на ринку. Американські трейдери активізують продажі, щоб розпродати обсяги до появи нового врожаю південноамериканської кукурудзи.

 

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго впали у п’ятницю на 2,4% до 150,4 $/т, тоді як на фізичному ринку ціни залишаються на рівні 180 $/т FOB US Gulf.

 

Зростання цін на кукурудзу в Україні минулого тижня до 186-188 $/т FOB обумовлене зростанням цін в Південній Кореї, де на тендерах кукурудза подорожчала на 5-6 $/т до 220-221 $/т для  квітневих поставок.

 

За даними Мінагрополітики, в порівнянні з відповідним періодом попереднього сезону Україна збільшила експорт кукурудзи на 29% до 14,9 млн т, з яких 682 тис т були відвантажені протягом останніх 4 днів, що підтверджує високий попит на вітчизняну зернову.

 

Росія також збільшує темпи експорту кукурудзи, й з початку сезону реалізувала 1,8 млн т, що на 33% перевищує показник попереднього МР.

Коментарі відвідувачів (0):