Ціни на газ в Європі впали нижче довоєнного рівня, що посилило тиск на котирування нафти та рослинних олій

2022-12-26 12:32:35
Ціни на газ в Європі впали нижче довоєнного рівня, що посилило тиск на котирування нафти та рослинних олій

Дуже теплий грудень та прогнози плюсових температур січня в Європі посилюють тиск на світові ціни на газ, та відповідно, на нафту. За даними біржі ІСЕ, на хабі TTF в Нідерландах котирування на газ за тиждень впали ще на 10% до 83 €/МВтч або 920 $/за 1000 м3.

 

Європейські підземні сховища заповнені газом на 86%, і відбір іде досить повільно завдяки теплій погоді, що на тлі стабільних поставок зрідженого природного газу, зокрема й зі США, призводить до зниження цін.

 

Лютневі котирування на природний газ у п’ятницю впали до 10-місячного мінімуму, але потім незначно виросли на тлі холодного фронту в США, що збільшив потребу в опаленні та порушив видобуток та експорт СПГ. За даними щотижневого звіту ЕІА, вперше за 11 місяців запаси природного газу в США перевищили середній 5-річний рівень та склали 87 млрд м3.

 

У п’ятницю ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 3,6% до 83,9 $/барель (+5% за тиждень), повернувшись до рівня попереднього місяця через морози у США та заяву рф про скорочення видобутку на 0,5-0,7 млн барелів/добу, імовірно викликаного зменшенням експорту внаслідок санкцій.

 

Експерти Citigroup вважають, що до кінця року ціни на нафту можуть впасти до 65 $/барель, а у 2023 році – до 45 $/барель в разі посилення рецесії світової економіки, яка стає реальною на тлі новин з Китаю.

 

Після несподіваної відмови Китаю від жорстких карантинних обмежень захворюваність на ковід-19 сягнула 1 млн випадків/добу, і найближчими днями цей показник може вирости вдвічі. Але незважаючи на рекордний спалах захворюваності, за останні 5 днів не повідомлялося про жодний летальний випадок внаслідок коронавірусу. Багато громадян самоізолюються, щоб не захворіти, що зменшує рівень споживання. Частина магазинів зачинена, а ліків від грипу не вистачає. Поширення пандемії може знизити попит на нафту та агропродукцію, яку Китай імпортує у значних обсягах.

 

Березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії впали на 1,69% до 3893 рінггитів/т або 880,37 $/т, втративши 2,5% за тиждень та 4,3% - за два тижні.

 

Тиск на ціни посилила закупівля турецькою агенцією ТМО 24 тис т соняшникової олії з поставкою у січні-лютому за ціною 1214 $/т, тоді як на попередньому тендері 5 липня ТМО придбала 18 тис т соняшникової олії за ціною 1489,9 $/т EXW.

Коментарі відвідувачів (0):