Ціна цукру виросла до 22-місячного максимуму

2016-06-06 14:03:07
Ціна цукру виросла до 22-місячного максимуму

Ціна нерафінованого цукру на світовому ринку продовжує зростати, наразі він торгується по 17,5 $, що є найвищим показником за останні 22 місяці. Очікування дефіциту цукру в наступному, та й поточному сезонах підштовхують ціни догори. Лише в сезоні 2015/16 МР дефіцит цукру оцінюється на рівні 11 млн. тон. Додатково підтримують зростаючі ціни гравці ринку, які значно збільшили кількість довгих позицій до найвищого за існуючу історію спостережень рівня (за інформацією CFTC).

 

В Євросоюзі обсяги пропозицій цукру теж скоротилися, що допомогло підтримати його котирування. Єврокомісія оприлюднює дані виробників про відпускні ціни з відчутною затримкою. Інформація про те, що в країнах ЄС в березні ціна білого цукру в середньому складала 433 євро/тону, була повідомлена лише декілька днів тому. Востаннє так відчутно ціни зростали в грудні 2014 року.

 

Проте, схоже, що представники Єврокомісії не надто переймаються імовірним дефіцитом цукру. Можливо, вони розраховують на покращення ситуації після збирання врожаю в країнах ЄС, який, за прогнозами, стане вищим, ніж очікувалося раніше. Певний час обговорювалася необхідність вжиття спеціальних заходів для збільшення кількості пропозицій цукру, наприклад, поставки деякої кількості технічного цукру на продовольчий ринок або ще більше скорочення імпортного мита. Проте, під час останнього засідання такі питання не були включені до денної повістки.

Коментарі відвідувачів (0):