Ціна на американську сою може впасти нижче 300 $/т

2018-08-23 12:06:47
Ціна на американську сою може впасти нижче 300 $/т

Невизначеність в торговельних відносинах між США та Китаєм, який є основним покупцем американської сої, та наближення рекордного врожаю сої в США може призвести до суттєвого падіння цін.

 

Ринок сої продовжує поступово знижуватися під тиском новин про збільшення прогнозів врожаю, але сподівання на успішні переговори з Китаєм та скасування імпортних мит стримує ціни від подальшого падіння.

 

Вчора листопадові ф’ючерси на сою в Чикаго втратили 1,7% та опустилися до рівня 320,1 $/т.

 

Причиною падіння стали дані кроп-туру Pro Farmer, які підтверджують прогноз експертів USDA щодо високої врожайності сої в США на рівні 51,6 бушеля/акр або 3,46 т/га та рекордного валового збору на рівні 125 млн т. Великі перехідні залишки на рівні 21,3 млн т та надходження рекордного врожаю при збереженні 25% мита з боку Китаю можуть призвести до падіння цін на сою нижче 300 $/т в найближчій перспективі. У липні цього року ціна на сою вже опускалась до рівня 306 $/т на тлі загострення торговельних відносин з Китаєм.

 

Лише зниження ціни на американську сою допоможе США конкурувати з Бразилією, яка продовжує бити рекорди з експорту сої. Так, за останній тиждень Бразилія експортувала 2,2 млн т сої, а з початку місяця - 4,9 млн т, що в 3,5 раза перевищує показник минулого року. При цьому основні обсяги відвантажені до Китаю. 

 

Зниження цін на американську сою буде тиснути на ціну української сої, попит на яку з боку експортерів зменшиться через дію нового закону, а з боку переробників скоротиться через завантаження переробних потужностей великими обсягами соняшника, виробництво якого суттєво збільшиться. Переробники вже пропонують за сою нового врожаю 10600-10800 грн/т з поставкою на завод.