Світовий баланс по сої від USDA залишився майже незмінним
Вересневий звіт USDA по сої відповідає очікуванням експертів та майже не змінився в порівнянні з серпневим балансом.
Головна увага трейдерів була прикута до прогнозу виробництва сої у США, що могло суттєво вплинути на світовий баланс. Проте завдяки теплій погоді у вересні оцінку виробництва знизили лише на 1,29 млн т до 98,87 млн т внаслідок зменшення врожайності з 48,5 до 47,9 бушеля/акр, тоді як аналітики прогнозують її на рівні 47,2 бушеля/акр. Оцінку площ до збирання сої в США залишили на рівні 75,9 млн акрів, що відповідає усередненому прогнозу аналітичних агенцій.
Скорочення виробництва в США буде компенсоване збільшенням врожаю сої в Канаді, Індії та Китаї.
Прогноз світового споживання зменшили в порівнянні з серпневим звітом на 0,91 млн т до 353,4 млн т. При цьому для Китаю оцінку споживання залишили незмінною, хоча МСГ Китаю знизило прогноз споживання та імпорту сої.
Внаслідок зростання обсягів переробки та експорту сої з США у 2018/19 МР перехідні запаси зменшаться на 1,77 млн т, тому початкові світові запаси у 2019/20 МР знизяться на 2,12 млн т до 112,41 млн т. А значне скорочення запасів в Аргентині та США, частково компенсоване їх зростанням в Бразилії, Ірані та Індії, призведе до скорочення кінцевих запасів у 2019/20 МР на 2,55 млн т до 99,19 млн т.
Попри нейтральний звіт USDA ф’ючерси на сою в Чикаго вчора виросли на 3,17% до 328,5 $/т на новинах про закупівлю китайськими компаніями 600 тис т американської сої з поставкою в жовтні-грудні. Є інформація, що на тлі взаємного послаблення торговельних санкцій між країнами, уряд КНР надав своїм компаніям тарифні пільги на придбання 5 млн т сої з США.
Тижневий експорт сої з США сягнув 1,17 млн т, що значно перевищує експертні очікування та підтримує ціни.
Наміри Китаю дозволити імпорт 5 млн т соєвого шроту з Аргентини додатково тиснуть на ціни на сою. Проте гравці сподіваються, що процес узгодження займе ще певний час, що дозволить активізувати продажі сої з США.