Світові запаси сої можуть скоротитися через зливи в Південній Америці

2016-04-21 14:07:15
Світові запаси сої можуть скоротитися через зливи в Південній Америці

Аналітики Oil World прогнозують істотне зменшення виробництва соєвих бобів в країнах Південної Америки внаслідок несприятливих погодних умов в регіоні. Це, в свою чергу, призведе до скорочення світових запасів сої до кінця серпня поточного року.

 

Надмірні опади перешкоджають збиранню сої в Аргентині. Станом на 14 квітня олійна зібрана лише на 14 % запланованих до обробки площ, тоді як на аналогічний період минулого року було оброблено вже 33 % площ. Темпи проведення збиральної кампанії в країні стали найнижчими за останні 10 років.

 

Найбільше постраждали від злив провінції Санта-Фе, Ентре-Ріос, Кордоба та північна частина провінції Буенос-Айрес. На поточний момент зафіксовані втрати врожаю на площі 1 млн. га, ще приблизно 0,8 млн. га посівів знаходяться в зоні ризику.

 

В Україні кількість посівних площ під соєю в 2016 планується на рівні 2 млн. га.

 

На протязі останніх 5-7 років посівні площі під соєю показували тенденцію до зростання щорічно по 250 тис. га. В поточному сезоні тенденції до зростання площ посівів немає, внаслідок невисокої ціни сої на світових ринках та поганого минулорічного врожаю через засуху. Можливо, збільшення світової ціни на сою посприяє відновленню зростання посівних площ під цією культурою в Україні.