Світові ціни на пшеницю розвернулися донизу

2018-02-21 12:05:08
Світові ціни на пшеницю розвернулися донизу

Після тривалих вихідних торги на пшеничних майданчиках США розпочалися з падіння котирувань. Активність спекулянтів знизили опади, що пройшли вихідними в регіонах вирощування озимої пшениці, та обіцянки подальших дощів ще на два тижні.

 

Обсяг тижневого експорту пшениці з США в порівнянні з попереднім тижнем скоротився на 15,5% до 422,3 тис т, що на 26,02% поступається показнику відповідного періоду минулого року.

 

Зміцнення долара відносно євро додатково тисне на котирування.

 

Через спекулятивні продажі котирування м’якої пшениці в Чикаго впали до тижневого мінімуму.

 

Березневі ф’ючерси американської пшениці опустилися:

  • на 3,12 $/т до 165,07 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,30 $/т до 173,34 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 2,20 $/т до 221,38 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Завдяки зниженню курсу євро котирування французької пшениці у вівторок сягнули тритижневого максимуму. Ціни підтримали новини про зростання експортних цін на російську пшеницю.

 

Проте наприкінці торгів значне падіння цін в Чикаго розвернуло котирування донизу. Песимізму трейдерам додала невизначеність з підсумками алжирського тендеру, де аргентинська пшениця складає потужну конкуренцію французькій.

 

  • Березневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF впали на 0,25 €/т до 160,5 €/т (198,10 $/т).

 

Сьогодні єгипетський GASC проведе тендер по закупівлі щонайменше 55-60 тис т м’якої борошномельної пшениці з поставкою 22 березня – 1 квітня.

 

Активний імпорт пшениці на тлі укріплення світових цін свідчить про те, що покупці не очікують падіння ціни на зерно нового врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):