Світові продовольчі ціни виросли за рік на 3%

2019-10-04 12:07:51
Світові продовольчі ціни виросли за рік на 3%

У вересні індекс продовольчих цін ФАО виріс в порівнянні з вереснем 2018 р. на 3,3% до 170 п., хоча в порівнянні з серпнем 2019 р. ціни майже не змінилися.

 

Значне падіння цін на цукор було компенсоване подорожчанням рослинних олій та м’яса, тоді як ціни на молочні товари знизилися незначно.

 

Індекс цін на зернові склав у вересні 157,6 п., що майже відповідає рівню серпня, проте на 3,9% або 6,4 п. поступається показнику вересня 2018 р.

 

Динаміка цін на основні зернові культури була різнобічною. Ціни на пшеницю у вересні виросли завдяки активному попиту, хоча залишилися на 11% нижчими, ніж у вересні 2018. Ціни на кукурудзу впали в порівнянні з серпнем під тиском світових пропозицій.

 

Індекс продовольчих цін ФАО показує, як за місяць змінилися світові цін на основні продовольчі товари: зернові, молочні та м’ясні товари, цукор, рослинні олії. Він розраховується на базисі середніх показників індексів п’яти товарних груп, визначених з урахуванням середнього показника частки кожної групи в експорті.

 

За даними Нацбанку України, у вересні 2019 р. ситуація на світових ринках для вітчизняних експортерів погіршилася. Падіння попиту призвело до зниження цін на товари, зокрема сталь та зерно, які є основними позиціями вітчизняного експорту. За прогнозом НБУ, подальше уповільнення світової торгівлі буде стримувати український експорт, а цінова кон’юнктура для вітчизняних експортерів залишиться на поточному рівні.

Коментарі відвідувачів (0):