Суха погода сприяє збиранню, але погіршує передумови для сівби озимини

2020-09-18 12:04:11
Суха погода сприяє збиранню, але погіршує передумови для сівби озимини

В основних країнах-виробниках зерна північної півкулі продовжує панувати суха погода з температурами вище норми та дефіцитом опадів, а в Україні ґрунтова посуха може зменшити площі сівби озимини.

 

В основних регіонах США в наступні 7-10 днів збережеться тепла погода майже без опадів, що сприятиме дозріванню врожаю та прискоренню збирання кукурудзи та сої, а також сівбі озимої пшениці.

 

На Південних Рівнинах сівба йде у гарних умовах, оскільки нещодавні дощі поповнили запаси ґрунтової вологи, а суха та тепла погода наступного тижня сприятиме отриманню сходів озимої пшениці.

 

Внаслідок урагану Саллі на південному сході США випало 200-500 мм опадів, а у штаті Кароліна пройшли повені.

 

В Канаді цього тижня спостерігалися незначні приморозки, які не завдали шкоди посівам. Наступного тижня суха погода сприятиме збиранню ярої пшениці та каноли.

 

Прогнозовані в Бразилії опадів зменшать занепокоєння щодо затримки сівби сої внаслідок тривалої посухи.

 

Протягом наступного тижня в Центральній Бразилії, зокрема штаті Мату-гросу, пройдуть сильні зливи. Спостерігання підтверджують, що за останні 30 років середня дата початку сезону дощів у Бразилії – 26 вересня.

 

В Аргентині дефіцит опадів негативно впливає на розвиток посівів пшениці та зменшує кількість ґрунтової вологи напередодні сівби сої та кукурудзи.

 

В Австралії тепла погода з помірними опадами сприяє формуванню гарного врожаю пшениці.

 

В Росії суха погода дозволила прискорити темпи сівби озимої пшениці. Проте кількість опадів останніх двох місяців на 50% нижча за норму посилює стурбованість щодо сходів. В центральних регіонах в наступні 7 днів пройдуть помірні опади, тоді як у південних дощів майже не буде.

 

В Україні оптимальними термінами сівби озимини в більшості регіонів є 11-25 вересня, проте тривала посуха ускладнює ситуацію. Середня температура повітря з липня по вересень на 2-3,5 °С перевищувала норму, тоді як кількість опадів у західних областях складала 20-50% норми, а  центральних, південних та східних регіонах в цей період майже не було ефективних опадів.

 

Станом на 17 вересня на 60-70% призначених для сівби озимих площ орний шар ґрунту повністю або майже сухий, тому сівбу на таких площах проводити недоцільно.

 

До кінця вересня значного зволоження ґрунту не відбудеться. Незначні дощі 18-19 та 26 вересня зволожать лише верхній шар ґрунту у західних, північних та північно-східних регіонах.

Коментарі відвідувачів (0):