Стрибок цін на пальмову олію підтримав ринки соєвої та соняшникової олії

2020-10-27 13:24:50
Стрибок цін на пальмову олію підтримав ринки соєвої та соняшникової олії

На тлі скорочення виробництва та збільшення експорту, незважаючи на падіння цін на нафту, січневі ф'ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли одразу на 4,2% до 3066 рінггитів/т до 736,5 $/т, хоча протягом минулого тижня вони додали в ціні 3,4%.

 

За даними Асоціації пальмової олії Південного Півострова (SPPOMA), протягом 1-20 жовтня обсяг виробництва пальми скоротився у порівнянні з відповідним періодом вересня на 10%, тоді як експорт виріс на 4%, і ще активізується у 3-й декаді. Скорочення виробництва пальми обумовлене дефіцитом опадів та робочої сили через карантинні обмеження.

 

Слідом за пальмовою олією соєва олія на біржі у США подорожчала до 760 $/т, хоча минулого тижня вона дешевшала на тлі покращення погоди в Бразилії та активного збирання сої в США. Ціни на сою в Чикаго вчора виросли до 397,3 $/т на даних про збільшення тижневого експорту сої з США на 15% до 2,66 млн т, з яких 2 млн т придбав Китай. З початку сезону США експортували 14,3 млн т сої із прогнозованих 59,9 млн т.

 

За даними USDA, станом на 25 жовтня соя у США зібрана на 83% площ у порівнянні з 57% у минулому році та 73% в середньому за 5 років на цю дату. Прогнозована на наступні 7 днів суха та тепла погода дозволить завершити збирання сої майже без втрат.

 

Опади в Бразилії прискорили сівбу сої, і станом на 22 жовтня нею засіяно 23% запланованих площ, зокрема за останній тиждень - 5,6 млн га. Протягом тижня погода сприятиме активізації сівби, що знизить тиск на ціни.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії виросли до 1000-1020 $/т, тоді як ціни попиту сягнули 980-990 $/т. Скорочення врожаю соняшнику в Україні змушує переробників піднімати закупівельні ціни, щоб якнайдовше забезпечити власні потужності сировиною, сподіваючись, що ціни на олію не опустяться нижче поточних рівнів.

 

Але аргентинську соєву олію пропонують по 850 $/т, а пальмову по 800 $/т, і якщо ціни на них не зростатимуть, то покупці активно купуватимуть дешевші олії, що зупинить подорожчання соняшникової олії навіть за умови дефіциту соняшника.

Коментарі відвідувачів (0):