Ставку ПДВ для сільгоспвиробників пропонують знизити до 7%

2017-12-26 13:10:43
Ставку ПДВ для сільгоспвиробників пропонують знизити до 7%

Народні депутати від фракції партії «Блок Петра Порошенка» пропонують знизити ставку ПДВ з 20% до 7% для виробників сільськогосподарської продукції.

 

Відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення ставки податку на додану вартість для сільськогосподарських підприємств» (№7420) зареєстровано у Верховній Раді 19 грудня 2017 року.

 

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, з 1 січня 2017 року був відмінений спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських підприємств. У зв'язку зі скасуванням спецрежиму сільгоспвиробники, які зареєстровані як суб'єкти спеціального режиму оподаткування, переведені на загальну систему оподаткування ПДВ.

 

«Не дивлячись на те, що сільське господарство становить понад 12% ВВП, українські аграрії залишилися не тільки без належної державної фінансової підтримки, але і змушені платити ПДВ за високими ставками на внутрішньому ринку. Застосування високої ставки ПДВ в розмірі 20% по реалізації сільськогосподарської продукції призвело до зростання цін на продовольство », - йдеться в записці.

 

На думку авторів законопроекту, прийняття законопроекту сприятиме збільшенню оборотних коштів у сільськогосподарських виробників продукції для виробничої та інвестиційної діяльності, а також запобігати пов'язане зі скасуванням спецрежиму ПДВ падіння попиту і виробництва, забезпечить справедливе оподаткування сільськогосподарських виробників.

 

Також очікується, що зниження ставки ПДВ забезпечить не тільки прозоре 100% виконання бюджету в частині податкових надходжень, а й дозволить контролювати динаміку ВВП.

Коментарі відвідувачів (0):