Стан посівів озимини в Україні та Росії переважно залишається гарним

2019-12-26 12:35:55
Стан посівів озимини в Україні та Росії переважно залишається гарним

Незвично тепла зима панує цього року в Україні та Росії, рівень опадів значно нижчий за норму, а сніговий покрів взагалі відсутній.

 

В Україні дефіцит опадів викликає занепокоєння, проте високі температури продовжують час кущення та покращують стан посівів, які відставали у розвитку. В доброму або відмінному стані знаходяться 47,3% посівів, у задовільному – 36,8%, в незадовільному – 16%, тоді як на цю дату у 2018 році таких було 47,9%, 38,1% та 14% відповідно. За оцінками експертів, посіви пшениці знаходяться у гарному стані, як для цієї пори року.

 

В Росії посіви озимини знаходяться в дуже доброму стані, але відсутність снігу в разі сильних морозів може створити ризики для перезимівлі. На 16 грудня в країні озимими культурами засіяно рекордні 18,2 млн га, що на 3,3% перевищує рівень минулого року. Погодні умови на початку зими були задовільними, без низьких температур. В поганому стані знаходяться лише 4% посівів, що є найнижчим показником останніх років. В другій декаді грудня відсутність снігу компенсується незначною глибиною промерзання, але в більшості регіонів температури також вищі за середню. В третій декаді погодні умови залишаться сприятливими для зимівлі рослин. Гарні агрометеоумови взимку та навесні призведуть до отримання рекордного врожаю, що викличе падіння цін у 2020 році.

 

В Білорусі незвично тепла для цієї пори року зима утримує рослини в стадії вегетації та не дозволяє їм перейти у фазу фізіологічного спокою. Грунт залищається талим з нульовою або додатньою температурою на рівні розташування вузла кущення озимих зернових та кореневої шийки багаторічних трав, що знижує закалювання рослин. Очікуване наприкінці тижня зниження температури не пошкодить посіви.

 

В Казахстані на півдні та південному сході в першій декаді грудня температури були вищими за норму, а кількість опадів – нижчою.

Коментарі відвідувачів (0):