США та Китай сьогодні підпишуть першу частину торговельної угоди

2019-12-13 12:03:10
США та Китай сьогодні підпишуть першу частину торговельної угоди

Перша частина торговельної угоди між США та Китаєм буде підписана 13 грудня китайськім послом у Вашингтоні Цуй Тянькаєм та представником США Робертом Лайтхайзером, - повідомляє Reuters

 

За попередньою інформацією, американська сторона погодилася на 50% зменшити тарифи на китайські товари вартістю 375 млрд $, та не запроваджувати тарифи на товари на суму 160 млрд $, які мали вступити в дію з 15 грудня. 

 

Вчора президент Трамп обговорив деталі угоди зі своїми торговельними радниками, та повідомив у твітері, що вони "впритул наблизилися до угоди з Китаєм". 

 

Китайська сторона погодилася скасувати імпортне мито на окремі партії сої та свинини на підставі заявок китайських компаній. 

 

США, які 5 днів тому запропонували знизити чинні мита на китайські товари, вимагають від КНР чітких зобов'язань по закупівлі значних обсягів американської сільгосппродукції та інших товарів, а також захисту прав американських компаній на інтелектуальну власність й розширення доступу до китайського ринку фінансових послуг. 

 

Невиконання Китаєм будь-якого зобов'язання з першої частини торговельної угоди призведе до відновлення ставок мита до попереднього рівня. 

 

З жовтня представники обох країн провели кілька раундів переговорів та багато разів повідомляли, що розраховують на укладення угоди. 

 

Новина про підписання угоди призвела до бурхливого зростання біржових цін на соєві боби та олію, слідом за якими подорожчали кукурудза та пшениця. 

Коментарі відвідувачів (0):