Сприятливі опади пройшли майже у всіх країнах - виробниках зерна

2021-01-15 12:01:21
Сприятливі опади пройшли майже у всіх країнах - виробниках зерна

Цього тижня майже у всіх країнах - виробниках зерна пройшли опади, які сприятливо вплинуть на посіви.

 

Основна увага трейдерів наразі прикута до Південної Америки, зокрема Аргентини, де від дефіциту вологи страждають нещодавно посіяна соя та кукурудза. Також ринок спостерігає за кількістю снігу на полях з озимою пшеницею в Україні, Румунії та Росії, де наступного тижня очікуються сильні морози.

 

Минулого тижня на всій території Бразилії пройшли сильні зливи та грози, які покращили зволоженість ґрунту на посівах сої та кукурудзи. Хоча в окремих районах опади дещо запізнилися, загалом очікується гарний врожай вказаних культур, особливо враховуючи, що протягом 7-10 днів триватимуть дощі.

 

В Аргентині цього тижня пройшли сприятливі для посівів сої та кукурудзи помірні опади та зливи. За даними Буенос-Айреської біржі (BAGE), соєю в країні засіяно 97,5% запланованих площ, а кукурудзою – 90%, що відповідає торішнім темпам. Протягом декількох найближчих днів пройдуть зливи, які покращать зволоженість ґрунту, а з наступного тижня знову прийде суха погода. Фермери вже завершили збирання пшениці та почали збирати соняшник, тому скоро кількість його пропозицій на світовому ринку виросте.

 

У Південному та Центральному округах Росії цього тижня пройшли опади у вигляді дощу та снігу в кількості 60-100% від норми січня. В найближчі дні очікуються потужні снігопади, які захистять посіви озимої пшениці від морозів -15…-17 градусів, які прийдуть наступного тижня.

 

На півдні України та в Румунії випало від 2 до 15 см снігу, що захистить посіви від сильних морозів наступного тижня. В окремих районах північних та східних областей України сніговий покрив невеликий, проте в найближчі дні там очікуються нові снігопади.

 

В регіонах вирощування озимої пшениці в США найближчими днями пройдуть помірні снігопади, хоча температура повітря -1…-4 градуси не створює загрози посівам. У східних районах Середнього Заходу та на Південних Рівнинах мала кількість опадів посилює вплив посухи на посівах озимої пшениці, тим більше, що протягом 7-10 днів очікується дуже незначна кількість опадів. Очікується, що до середини наступного тижня температура повітря перевищуватиме норму, а наприкінці тижня суттєво знизиться.

Коментарі відвідувачів (0):