Спред між цінами на рослинні олії знову збільшується

2020-04-07 12:42:32
Спред між цінами на рослинні олії знову збільшується

Спред між цінами на рослинні олії знову зростає, навіть попри низький попит з боку основних імпортерів та великий обсяг пропозицій від виробників. Хоча за низьких цін на пальмову олію високі ціни на соєву та соняшникову олію зменшують їх конкурентоспроможність.

 

Перенесення зустрічі членів ОПЕК+ з понеділка на четвер призвело до зниження цін на нафту, слідом за якими почала дешевшати пальмова олія.

 

Вчора на лондонській біржі ІСЕ ціни на нафту марки Brent впали на 7,2% до 32,4 $/барель, але перед завершенням торгів відновилися до 34 $/барель.

 

Наразі в ОПЕК+ працюють над скороченням видобутку нафти на 10 млн барелів на добу, що складає 10% світових поставок, хоча на світовому ринку нафти обсяг пропозицій перевищує попит на 25 млн барелів на добу, тому навіть скорочення видобутку не поверне ціни на нафту до рівня, що передував кризу.

 

Ринок нафти підтримав фондовий ринок США, де індекси Dow Jones, S&P 500 та Nasdaq виросли на 7,3-7,7% після оптимістичної заяви Трампа про те, що епідемія Covid -19 сягне піку цього тижня та піде далі на спад. Наразі в США інфіковано понад 368 тис людей,половина з яких мешкає у штаті Нью-Йорк, а кількість загиблих сягнула 9,6 тис людей.

 

Червневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії вчора впали на 4% до 2250 рінггитів/т або 515,7 $/т слідом за цінами на нафту та на очікуваннях збільшення виробництва після відновлення роботи пальмових плантацій на тлі скорочення світового попиту.

 

Ф’ючерси на соєву олію в США вчора виросли на 1,7% до 595,5 $/т за підтримки ринку нафти та оновлених даних USDA про переробку сої та скорочення запасів соєвої олії в США.

 

Відновлення експорту з Аргентини збільшило обсяг пропозицій соєвої олії на світовому ринку, але ціни на неї залишаються на рівні 588 $/т FOB Up River через відсутність попиту з боку основного імпортера – Індії.

 

Єгипетський GASC придбав на тендері на внутрішньому ринку 12 тис т соєвої олії за ціною 648,8 $/т CFR, яка на 17% нижча, ніж на попередніх торгах 13 лютого.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії виросли до 670-680 $/т FOB для поставок у квітні-травні, а для поставок до Індії – до 730-740 $/т CIF на тлі стримування продажів виробниками та слідом за подорожчанням соєвої олії.

 

Збільшення спреду між пальмовою, соєвою та соняшниковою олією до 80-85 $/т зазвичай відбувається, коли покупці готові платити більше за якісніший продукт. Проте зменшення доходів громадян та попиту внаслідок карантину змусить покупців економити, внаслідок чого ціни на соняшникову олію почнуть опускатися.

 

Ціни на нафту щонайменше ще півроку залишатимуться низькими, що призведе до скорочення попиту на біодизель та буде тиснути на ціну пальмової олії.

Коментарі відвідувачів (0):