Спекулятивний попит підвищує ціни на сою та кукурудзу на біржах США

2020-11-23 12:20:31
Спекулятивний попит підвищує ціни на сою та кукурудзу на біржах США

На біржах США триває спекулятивне зростання цін на сою, пшеницю та кукурудзу, хоча скорочення кількості відкритих біржових контрактів свідчить про готовність трейдерів до зниження цін, що змушує їх фіксувати прибутки та закривати контракти.

 

За даними Комісії по торгівлі товарними ф’ючерсами, за тиждень трейдери скоротили кількість довгих позицій по сої з 215,9 до 208,7 тис контрактів, тоді як кількість коротких збільшили з 2,9 до 7,1 тис контрактів.  

 

Протягом тижня ф’ючерси на сою виросли на 4% до психологічного рівня 12 $/бушель або 440,8 $/т, після чого трейдери почали фіксувати прибутки. Зменшення закупівель сої Китаєм та прогнози опадів у Південній Америці знизили ціни, проте збільшення коротких позицій свідчить про сподівання трейдерів щодо відновлення росту котирувань найближчим часом.

 

Ф’ючерси на пшеницю на біржах США залишаються стабільними, хоча дощі на Середньому Заході опускають котирування озимої пшениці в Чикаго. За тиждень кількість чистої довгої позиції по пшениці в Чикаго скоротилася на 14,1 тис контрактів, що призвело до скорочення загальної довгої позиції до 89,169 тис контрактів. При цьому кількість коротких позицій виросла на 4,117 тис до 74,755 тис контрактів.

 

Ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго залишаються на високому рівні 170 $/т завдяки стабільному попиту. За тиждень кількість довгих позицій виросла до 332,177 тис контрактів, а коротких – на 2,18 тис до 53,288 тис контрактів, що свідчить про очікування зростання цін у найближчій перспективі.

 

Прогнозовані на цьому тижні опади в Аргентині покращать стан посівів кукурудзи та сої і зменшать тиск погодних чинників на ціни. Високі ціни знижують попит з боку Китаю, який за тиждень придбав лише 120 тис т американської кукурудзи. Рівень опадів в Бразилії в наступні два тижні суттєво вплине на подальші цінові тенденції.

Коментарі відвідувачів (0):