Спекулятивне зростання цін на пшеницю зупинилося

2018-02-19 12:10:17
Спекулятивне зростання цін на пшеницю зупинилося

Опади, що незабаром пройдуть в регіонах вирощування озимої пшениці в США знизили спекулятивну активність трейдерів, що позначилося в скороченні коротких позицій по пшениці на 26тис контрактів до 56,8 тис.

 

В п’ятницю пшеничні ф’ючерси в Чикаго та Міннеаполісі подешевшали, а в Канзасі залишилися незмінними завдяки покращенню погодних прогнозів та з врахуванням вихідного понеділка через святкування Дня президентів.

 

Агентство Informa Economics в п’ятницю збільшило прогноз посівних площ під ярою пшеницею до 11,25 млн акрів, а оцінку загальної площі посівів пшениці в США до 46,14 млн акрів. При цьому прогноз врожайності озимої пшениці в США в порівнянні з січневим звітом зменшено на 3,3% до 47,7 бушеля/акр, а оцінку врожаю озимої пшениці знижено на 4,8% до 1,231 млрд бушелів. Скорочення врожаю трейдери вже врахували у власних прогнозах, тому вказаний звіт мав «ведмежий» вплив на ціну пшениці.

 

Темпи експорту пшениці складають 82%, що поступається показнику 91% в минулому році та середньорічному рівню 89%.

 

Французька біржа слідом за Чикаго в п’ятницю завершила торги з мінусом під тиском євро, що зміцнився до трирічного максимуму.

 

  • Березневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF виросли на 0,75 €/т до 159,5 €/т (198,62 $/т).

 

Ціна пропозиції на причорноморську пшеницю з протеїном 12,5% на базисі FOB продовжує зростати через скорочення продаж в Україні та зменшення пропозицій з Росії, обумовлене погодними умовами в портах Азову. Проте ціни стабілізуються на початку весни, коли обсяг пропозицій сезонно збільшиться.

Коментарі відвідувачів (0):