Спекулянти розгойдують курс валюти на міжбанку

2019-08-29 12:27:06
Спекулянти розгойдують курс валюти на міжбанку

Традиційна активізація попиту на валюту в Україні на початку осені посилює спекулятивний тиск на гривню та сприяє зростанню курсу долара.

 

Всі розуміють, що зміцнення курсу гривні, обумовлене надходженнями валюти від продажу ОВДП, буде короткотривалим, тому очікують, коли курс валюти почне зростати. У 2017 році курс долара 29 серпня складав 25,5 грн/$, 11 вересня він перевищував 26 грн/$, а 1 грудня перетнув рівень 27 грн/$. У 2018 році ситуація була дещо іншою, курс валюти з 26,5 грн/$ на 20 липня виріс до 3 вересня до 28,4 грн/$, та до 1 грудня перевищував 28 грн/$.

 

В НБУ ще раз нагадали, що курс валюти формує ринок, а Нацбанк не підтримує політику фіксованого курсу, тому під час різкого зміцнення курсу гривні в липні він повністю не викуповував надлишки валюти на міжбанку.

 

З понеділка на міжбанку активізувалися спекулянти, але поки що це суттєво не вплинуло на курс, який в останні три дні залежить, переважно, від дій великих гравців. Нерезиденти поводяться дуже стримано, що є незвичним для днів, коли ведуться розрахунки за ОВДП.

 

Наприкінці місяця клієнти закривають поточні розрахунки, а отримане експортерами напередодні відшкодування ПДВ знизило їх бажання реалізовувати валюту. Продавці не готові опускати курс, тому покупці були змушені погодитися на їх умови. Тому останніми днями спекулянти за підтримки експортерів зміцнили курс долара з 25,09/25,15 до 25,20/25,22 грн/$, а НБУ на торги не виходив.

 

Мінфін нещодавно жалівся Нацбанку, що зміцнення курсу валюти шкодить бюджету. За даними Рахункової палати, внаслідок зміцнення гривні відносно долара на 9% державний бюджет недоотримав 9,2 млрд гривень. Хоча зміцнення курсу гривні не є наслідком зростання економіки України або інвестиційної привабливості валюти. Тому при роботі над бюджетом-2020 необхідно ретельніше прогнозувати курс гривні.

Коментарі відвідувачів (0):