Спекулянти опускають ціни на пшеницю на біржах

2018-11-14 12:09:37
Спекулянти опускають ціни на пшеницю на біржах

Після значного стрибка цін на пшеницю в понеділок, інвестори почали фіксувати прибутки. Зниження котирувань прискорило падіння товарних ринків, особливо нафти, яка протягом сесії втратила 7,1%. Пшениця в Чикаго подешевшала одразу на 3,9%.

 

Додатковим чинником тиску стала новина про можливий допуск Іраком російської пшениці до участі в державних закупівельних тендерах, тоді як зазвичай країна купувала пшеницю США, Канади та Австралії.

 

Темпи експорту пшениці з США залишилися на рівні попереднього тижня та склали лише 342,1 тис т, що на 10% перевищує показник аналогічного тижня минулого року.

 

Темпи сівби озимої пшениці нижчі за експертні очікування, що у випадку морозів та снігу на Середньому Заході та Американській Рівнині може незабаром стати чинником підтримки цін. Станом на 11 листопада озимою пшеницею в США засіяно 89% запланованих площ проти 94% в середньому за 5 років, а сходи отримані на 77% проти 83% в середньому за 5 років.

 

Грудневі пшеничні ф’ючерси на біржах США впали:

  • на 4,41 $/т до 186,56 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,57 $/т до 178,75 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,56 $/т до 212,47 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

В Парижі ціни на пшеницю підтримали новини про проект угоди по Brexit між Великобританією та ЄС, а також посушлива погода в східній Європі, особливо – Румунії. У Франції пройшли опади, які сприятимуть розвитку посівів озимини.

 

  • Грудневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю впали на паризькій біржі на 0,25 €/т до 201,75 €/т або 228,09 $/т.

 

Україна та Росія продовжують активно експортувати пшеницю. За тиждень Україна збільшила експорт на 18% до 489 тис т, Росія – на 2% до 650,5 тис т. Експорт пшениці в Росії до кінця року може сягнути 25 млн т, тому трейдери поспішають вивезти придбані партії, щоб уникнути можливого введення обмежень.

 

Українські трейдери активізують експорт пшениці, оскільки більшість терміналів планує превалювати лише одну культуру, зокрема – кукурудзу, тому накопичувати в терміналах одночасно пшеницю стає все складніше.

 

Закупівельні ціни на пшеницю в Україні та Росії залишаються без змін.

Коментарі відвідувачів (0):