Спекотна погода несприятливо впливає на врожай

2017-06-26 12:19:13
Спекотна погода несприятливо впливає на врожай

Аномально висока температура повітря, що встановилася в Північній півкулі, збільшує ризики для врожаю.

 

Проаналізувавши температуру повітря двох останніх місяців, Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) повідомила, що Земля знову переживає «надзвичайно теплий рік», а період аномально спекотної погоди прийшов надто рано.

 

«В деяких регіонах Європи, Близького Сходу, США та Північної Африки спека наступила вже в травні та червні, побиті декілька рекордів», - повідомляє ВМО – «Тенденції останніх місяців свідчать про те, що середньомісячні температури стали одними з найвищих з початку спостережень в 1880 році».

 

В Китаї, який є найбільшим світовим виробником зерна, через посушливу та спекотну погоду перенесена посівна та сповільнився розвиток врожаю. Особливо страждає провінція Ляонін, де кількість опадів була на 40-60% нижчою за норму і вологість ґрунту стала найнижчою за п’ять років.

 

В Україні подібні екстремальні умови дефіциту вологи в ґрунті востаннє зафіксовані понад 40 років тому. Цьогоріч характерною є нестача вологи в ґрунті в центральних та північних регіонах країни, яка перешкоджає нормальній вегетації рослин, через що врожайність буде меншою, ніж очікувалося. Більш точну оцінку валового збору можна буде отримати після початку збирання озимих та ярих культур.

Коментарі відвідувачів (0):