Соя в Чикаго подорожчала

2016-11-22 12:24:43
Соя в Чикаго подорожчала

Ринок сої відреагував на активність азійських олійних ринків та подорожчання нафти до позначки 49,32 $/барель підвищенням котирувань на 2% до рівня 375,98 $/тону. Незважаючи на прогнози аналітиків щодо зниження світових цін до рівня 330-34 $/тону на тлі зростання світових залишків та скорочення споживання, а також укріплення долара відносно інших світових валют. При цьому суттєво виріс експортний попит на американську сою.

 

Листопадовий прогноз USDA для сої був несприятливим. Оцінка світових запасів на кінець сезону 2016/17 МР на 5,9% перевищила очікування аналітиків та склала 81,53 млн. тон. Така ж тенденція спостерігалася і в трьох попередніх балансах МСГ США.

 

Головним конкурентом США на ринку сої є Бразилія. Протягом лише листопада індекс долара виріс на 3,5%, а курс бразильського реалу відносно долара зменшився на 7%. Імовірно, що в грудні в США піднімуть облікову ставку, і це призведе до подальшого укріплення долара. Внаслідок чого імпортери більше будуть цікавитися бразильською соєю, ніж американською.

 

Проте незважаючи на песимістичні перспективи для американського експорту, фонди продовжують нарощувати довгі позиції по сої вже протягом шести тижнів поспіль. При цьому загальна ліквідність ринку падає. Тому буде дуже цікаво спостерігати за тим, куди розвернеться ринок сої найближчим часом, за спекулянтами, які будуть намагатися розігріти ринок, та за фактичними продажами, які можуть впасти через надто високу ціну.

 

Коментарі відвідувачів (0):