Соєві котирування виросли після відновлення Китаєм закупівель

2019-01-08 12:24:58
Соєві котирування виросли після відновлення Китаєм закупівель

На тлі новини про відновлення закупівлі китайськими державними компаніями американської сої, березневі ф’ючерси на сою виросли в понеділок до 339,29 $/т, що є максимумом 4 останніх тижнів.

 

Дані про купівлю китайськими компаніями Cofco та Sinograin партій сої обсягом 1-1,2 млн т, після відновлення торговельних переговорів між США та Китаєм, стали головним драйвером зростання цін.

 

Трейдерів розчарував експорт сої з США, який за тиждень скоротився на 11% до 673,1 тис т, що на 44,5% поступається рівню відповідного періоду минулого року. Після відмови Китаю від імпорту американської сої, в поточному сезоні США експортували лише 17 млн т бобів, що на 42% поступається показнику минулого МР. Щоб вийти на прогнозований USDA обсяг експорту 51,7 млн т, країні потрібно щотижня експортувати не менше 1 млн т сої.

 

Головними покупцями сої на минулому тижні залишалися Аргентина та країни ЄС, тоді як до Китаю було відвантажено лише одне судно.

 

Через тривалу посуху в Бразилії експерти зменшують оцінки виробництва сої та вже опустили прогнози до 116-118 млн т проти попередніх 120-125 млн т.

 

Зростання нафтових котирувань сприяє підвищенню цін на пальмову та соєву олію, що додатково підтримує ціни на олійні культури.

Коментарі відвідувачів (0):