Скорочення виробництва етанолу в США та Бразилії обвалить ціни на кукурудзу

2020-04-02 12:14:24
Скорочення виробництва етанолу в США та Бразилії обвалить ціни на кукурудзу

Запроваджені для боротьби з Covid -19 більшістю розвинених країн світу карантини різко зменшили попит на автомобільне пальне, внаслідок чого скоротилося використання етанолу, частка якого в пальному у США складає 10% та в Бразилії – біля 30%.

 

Для виробництва етанолу США використовують переважно кукурудзу, обсягом майже 140 млн т на рік, а Бразилія – цукрову тростину. Але останнім часом багато підприємств переналаштувалися на переробку кукурудзи, завдяки чому споживання кукурудзи на етанол в Бразилії виросте з 4,5 до 9,1 млн т на рік.

 

Ціни на кукурудзу у вівторок опинилися під потужним тиском звіту USDA про рекордні площі сівби зернової у США у 2020 р, проте втрималися від падіння. Другого удару по цінах завдав тижневий звіт асоціації ЕІА, за даними якого середнє виробництво етанолу в США за тиждень скоротилося на 20% до найнижчого з 12 квітня 2013 р. рівня – 840 тис барелів/добу. Внаслідок цього частина переробних заводів закрилася, а використання кукурудзи на етанол за тиждеь скоротилося на 600 тис т до 2,24 млн т. Запаси етанолу виросли на 6% до рекордних 25,7 млн барелів, що призвело до падіння цін на нього, а маржа переробників стала від’ємною.

 

Експерти вважають, що споживання автомобільного пального в США може скоротитися на 50% в разі продовження карантину та переведення співробітників на віддалену роботу, частина з яких залишиться працювати в такому режимі й після завершення карантину.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго після оприлюднення звіту впали до 131,4 $/т, але пізніше відновилися до 132,2 $/т. Загальне падіння за день склало 1,2%, а за місяць – майже 15%.

 

Від’ємна маржа переробки кукурудзи на етанол в Бразилії призвела до форс-мажорних відмов від раніше укладених угод на закупівлю кукурудзи. Окремі переробники навіть продають запаси сировини, сподіваючись пізніше придбати дешевшу кукурудзу другого врожаю. Внутрішні ціни на кукурудзу останнім часом виросли до 190 $/т через зменшення запасів внаслідок активного експорту у минулому сезоні та збільшення попиту з боку виробників етанолу, які планували в поточному сезоні вдвічі збільшити обсяги переробки.

 

Але тепер обсяги кукурудзи з США та Бразилії, які не будуть використані у виробництві етанолу, потраплять на світовий ринок та обвалять ціни.

 

Викликане пандемією Covid -19 падіння попиту на бензин демонструє, яким буде ринок етанолу через 5-6 років, коли автотранспорт стане переважно електричним і використання бензину зменшиться, а наявні обсяги кукурудзи та цукрової тростини значно перевищуватимуть попит з боку продовольчої галузі.

Коментарі відвідувачів (0):