Скорочення виробництва етанолу продовжує тиснути на ціни на кукурудзу

2020-04-16 12:02:40
Скорочення виробництва етанолу продовжує тиснути на ціни на кукурудзу

Виробництво етанолу в США стрімко скорочується третій тиждень поспіль, зменшуючись щотижня на 18-25%. Це зменшує попит та ціни на кукурудзу всередині країни та тисне на світовий ринок, де з’являються значні вільні обсяги кукурудзи.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора впали на 3% до 128,97 $/т, хоча протягом сесії опускалися до 127,97 $/т на даних про зниження виробництва етанолу.

 

Щотижневий звіт ЕІА показав, що за тиждень виробництво етанолу в США скоротилося ще на 17,5% до 570 тис барелів/добу, втративши за 3 тижні 44%. Внаслідок цього запаси етанолу виросли до рекордних 27,4 млн барелів, що відповідає 30-денному попиту ринку країни рівня 2019 р. Враховуючи викликане карантином зменшення попиту, можуть знадобитися місяці, щоб запаси виснажилися, навіть якщо галузь повністю зупиниться.

 

Обсяг переробки кукурудзи на етанол впав до 1,5 млн т/тиждень, тоді як з січня по середину березня цей показник складав 2,8 млн т/тиждень.

 

Недовикористані за три тижні майже 2,6 млн т кукурудзи свідчать про те, що квітневий прогноз USDA щодо річного скорочення споживання кукурудзу етаноловою промисловістю лише на 10 млн т з 138 до 128 млн т, був занадто оптимістичним.

 

Зупинка заводів по виробництву етанолу, які переважно знаходяться на Середньому Заході США, в регіоні вирощування кукурудзи, змусить фермерів продавати кукурудзу на експорт, який також страждає від відсутності попиту.

 

Цього тижня компанія Valero, що є виробником нафтопродуктів та біопалива, закрила 8 з 14 своїх заводів, а на інших різко скоротила виробництво через від’ємну маржу переробки, внаслідок чого збитки за 1 квартал склали 2 млрд $.

 

Зменшення виробництва етанолу призвело до зростання цін на побічний продукт переробки кукурудзи DDGS, який використовується тваринниками та активно експортується до Китаю й В’єтнаму. Внаслідок цього може вирости попит на інші види кормів, наприклад, соєвий шрот або фуражну кукурудзу.

 

Ціни попиту на кукурудзу з поставкою до В’єтнаму або Південної Кореї знизилися до 188-190 $/т C&F, що тисне на світові ціни.

 

Слідом за зниженням цін на аргентинську кукурудзу, яка за тиждень подешевшала на 5 $/т до 158 $/т FOB, експортні ціни на американську кукурудзу також впали на 3-4 $/т до 152-155 $/т FOB US Gulf.

 

Українська кукурудза продовжує дешевшати, і ціни пропозицій для травневих поставок впали до 176-177 $/т FOB, проте попит залишається низьким. А от закупівельні ціни в порту тримаються на високому рівні 167-169 $/т, оскільки трейдери не можуть закрити свої контракти внаслідок стримування продажів виробниками, які сподіваються на зростання цін навіть попри падіння попиту та цін на нафту та етанол, яке триватиме ще щонайменше 4-6 місяців.

Коментарі відвідувачів (0):