Скорочення споживання кукурудзи тисне на ціни
Напередодні виходу п’ятничного балансу USDA інші аналітичні агенції оприлюднили власні прогнози виробництва та споживання кукурудзи, що непокоїть трейдерів, які розробляють торгові стратегії. Оцінки виробництва майже не змінилися, проте привертають увагу прогнози споживання, які знижуються через скорочення поголів’я свиней в Китаї та В’єтнамі внаслідок АЧС.
Китайська агенція досліджень сільського господарства та кормів JCI зменшила прогноз споживання кормової кукурудзи у 2018/19 МР (який завершується у вересні) в порівнянні з попередньою оцінкою на 9% до 162 млн т, а прогноз імпорту – на 40% до 8,5 млн т.
Споживання кукурудзи кормовим сектором Китаю оцінюється у 162 млн т, що на 17% або 32 млн т поступається прогнозу USDA.
За даними JCI, внаслідок АЧС середня кількість свиноматок зменшилася на 17%. Спалахи АЧС, зафіксовані й у В’єтнамі, посилюють занепокоєння трейдерів щодо зниження попиту на кукурудзу з Південної Америки.
Це вже відбилося зниженням закупівельних цін на кукурудзу південнокорейськими переробниками, які придбали американську кукурудзу за ціною біля 195 $/т CFR.
На цьому тлі травневі ф’ючерси на кукурудзу вчора в Чикаго опустилися на 1,9% до 146,1 $/т. На ціни тисне значне падіння сусіднього ринку сої, який найбільше постраждає внаслідок скорочення споживання Китаєм.
В Україні падіння цін на кукурудзу зупинилося на рівні 158-159 $/т СРТ-порт завдяки скороченню пропозицій. Продавці очікують активізації купівель Туреччиною та Індією, яка найближчим часом може знизити імпортне мито на кукурудзу з 60% до 10%. Внаслідок зміцнення гривні за останній місяць на 2% до 26,5 грн/$ закупівельні ціни в порту опустилися на 80-100 грн/т до 4900-5050 грн/т.
Скорочення споживання може розбити сподівання трейдерів на активізацію в березні-квітні попиту на українську кукурудзу з боку Китаю. На тлі конкуренції з аргентинською кукурудзою нового врожаю задля активізації продажів їм потрібно буде надалі знижувати ціни.