Скорочення попиту опускає ціни на кукурудзу

2019-06-06 12:06:20
Скорочення попиту опускає ціни на кукурудзу

Оптимальні терміни сівби кукурудзи в США закінчилися 5 червня. Вартість страхування посівів, зроблених після цієї дати, щодня зростає на 1%, що робить недоцільним подальшу сівбу кукурудзи, через що фермери віддають перевагу сої.

 

Зростання цін на кукурудзу останнім часом спонукало фермерів ризикувати, проте повідомлення про наміри Китаю скасувати мито на сою піднімуть ціни на олійну та змусять фермерів збільшити площі під нею, поки не вийшли оптимальні терміни.

 

Експерти IEG Vantage (Informa) зменшили  оцінку посівних площ під кукурудзою в поточному сезоні до 84,94 млн акрів, проте врожайність очікують на високому рівні 174 бушелі/акр або 10,9 т/га, що дозволить отримати 345 млн т врожаю в порівнянні з минулорічними 366 млн т, зібраними з 89 млн акрів.

 

На сході кукурудзяного поясу тривають дощі, які не дозволяють прискорити сівбу. В штатах Іллінойс, Мічиган, Індіана та Огайо станом на 3 червня кукурудзою засіяно лише 31-45% запланованих площ.

 

Вчора в Чикаго липневі ф’ючерси на кукурудзу опустилися до 163,8 $/т, а грудневі – до 170,8 $/т після чергових заяв Трампа про необхідність запровадження 10% мита на мексиканські товари вже з червня, якщо на переговорах, які наразі тривають між урядами, не буде вирішене питання незаконної міграції. Рекордна кількість затриманих у травні мігрантів викликала різку реакцію Трампа на бездіяльність Мехіко в цьому питанні. Обмеження експорту кукурудзи до Мексики, яка є її основним покупцем, погано вплине на ринок.

 

На фізичних ринках ціни на кукурудзу опускаються під тиском невисокого попиту. Проте на тлі різкого зростання біржових цін тайванські переробники придбали декілька партій кукурудзи з поставкою в листопаді за ціною 210-212 $/т CIF.

 

В Україні на тлі падіння попиту після завершення трейдерами програм закупівлі ціни на кукурудзу в порту опустилися до 165-166 $/т, тоді як гривневі виросли до 5300-5350 грн/т через зростання курсу валюти.

 

Дефіцит пропозицій змусив переробників підняти закупівельну ціну до 4900-5050 грн/т з доставкою на завод.

 

За кукурудзу нового врожаю з поставкою у порт в листопаді-грудні наразі пропонують 168-169 $/т.