Скасування експортного ПДВ відтерміновано: чи виростуть ціни на сою?

2017-12-22 12:11:40
Скасування експортного ПДВ відтерміновано: чи виростуть ціни на сою?

Задля усунення невідповідностей в раніше прийнятому законі 6776-д, яким були внесені зміни до Податкового кодексу, Верховна Рада вчора 274 голосами при необхідних 226 прийняла рішення про відтермінування дії норми про скасування відшкодування ПДВ при експорті ріпаку до 1 січня 2020 року, та експорті сої до 1 вересня 2018 року. При експорті соняшнику відшкодування ПДВ скасовується з 1 березня 2018 року.

 

Проте в УКАБ вважають, що відтермінування введення вказаних норм стане лише першою перемогою сільгоспвиробників. Планування в аграрному секторі проводиться на 3-5 років, тому депутати повинні дотримуватися довгострокових та прозорих правил гри, які будуть стимулювати надходження інвестицій, а не погіршувати світовий імідж країни.

 

Рішення ВР від 7 грудня практично зупинило закупівлю сої на внутрішніх елеваторах. Трейдери активно купували сою в порту, щоб сформувати та відправити експортні партії до кінця лютого. Через падіння світових цін на сою в Україні закупівельні ціни також опустилися на 5-10 $/т, і лише девальвація гривні втримала внутрішні ціни на рівні 11750-11900 грн/т з поставкою в порт.

 

Найближчим часом трейдери поновлять закупку сої, проте реалізувати її на світових ринках буде складно, оскільки найближчими двома місяцями збережеться знижувальна тенденція на соєві котирування.

 

Скасування відшкодування ПДВ при експорті сої зупинить поставки сої з України на світові ринки в новому сезоні та призведе до падіння закупівельних цін. Більшість виробників замість сої віддадуть перевагу вирощуванню кукурудзи.

 

Останніми роками Україна збільшувала посівні площі під соєю, проте в сезоні 2017/18 вони незначно скоротилися.

Коментарі відвідувачів (0):