Система блокування податкових накладних знову запрацює

2018-03-12 12:20:22
Система блокування податкових накладних знову запрацює

Уряд 07.03.18 затвердив новий порядок призупинення реєстрації податкових накладних, яким, фактично, відновлює роботу системи автоматичного блокування, що була тимчасово зупинена наприкінці 2017 р.

 

Нова постанова № 117 вступає в дію з 22.03.18 р.

 

Документи, що підтверджують факт поставки товару, необхідно буде надавати ДФС. За новим порядком проводитимуть розблокування податкових, по яким документи на підтвердження не були надані до 01.12.17.

 

Постанова визначає ознаки накладних, які не будуть блокуватися, проте не має детальних критеріїв блокування, тому що ДФС визначає їх самостійно та узгоджує з Мінфіном, після чого оприлюднює на офіційному сайті.

 

Майже не змінилися ознаки податкових, що не блокуються, лише показник податкового завантаження зменшено з 5 до 3%. Його ДФС щомісяця буде перераховувати та вказувати в електронному кабінеті платника податків.

 

Якщо податкова має ознаки для блокування, але платник виконує вимоги з переліку «позитивної податкової історії», то накладну не блокуватимуть. Даний перелік ДФС розмістить на сайті та повідомлятиме платникам податку в персональних кабінетах про дотримання його вимог.

 

По платникам з обсягом поставок менше ніж 30 млн грн на місяць рішення про розблокування податковий прийматиме комісія ДФС обласного рівня. Для платників з більшою сумою поставок після розгляду обласною комісією документи перейдуть до центральної комісії, яка протягом 7 робочих днів винесе остаточне рішення.

 

Тепер ДФС зобов’язана вести реєстр заблокованих накладних та щодня оновлювати його на сайті, що дозволить відстежувати статус документу за номером. Протягом першого місяця реєстр працюватиме в тестовому режимі.

 

Незмінною залишиться таблиця даних платника за його типовими операціями. Якщо вона прийнята ДФС, то податкові не повинні блокуватися. Для агропідприємств, що відповідають певним вимогам, цю таблицю ДФС приймає автоматично без попереднього розгляду, проте за наявності негативної інформації має право відмовити у автоматичному прийманні.

Коментарі відвідувачів (0):