Що надалі відбуватиметься з цінами на кукурудзу?

2018-09-05 12:09:42
Що надалі відбуватиметься з цінами на кукурудзу?

Погіршення стану посівів кукурудзи через посуху та зниження прогнозу врожайності на тлі високого попиту призвели до зростання ціни на американську кукурудзу, яка вчора в Чикаго подорожчала на 3,5% до 145,3 $/т.

 

США протягом літа суттєво активізували експорт кукурудзи завдяки низьким цінам та зниженню врожаю та обсягу експорту кукурудзи з Бразилії.

 

За останній тиждень 2017/18 МР було експортовано 1,335 млн т, що на 5,5% перевищує показник попереднього тижня та на 61,1% перевищує рівень аналогічного періоду рік тому. Загалом у 2017/18 МР США експортували 57,7 млн т кукурудзи, що на 3 млн т менше, ніж прогнозував USDA. При цьому експорт кукурудзи з Бразилії в серпні впав в порівнянні з серпнем 2017 року на 44,8% до 2,9 млн т.

 

Після запровадження Аргентиною нового мита, експорт кукурудзи з країни найближчим часом зменшиться, що дозволить США повернути собі втрачені ринки В’єтнаму та Південної Кореї.

 

Це особливо актуально напередодні збору нового врожаю, який USDA в серпні оцінив у 370 млн т, хоча окремі аналітики вважають врожайність дещо завищеною та сподіваються на коригування прогнозу у вересні. Тим більше стан посівів кукурудзи за тиждень погіршився на 1% та наразі відповідає середньому 5-річному рівню.

 

Стан посівів кукурудзи в Україні відмінний, за підсумками кроп-туру експерти Agritel оцінюють врожай в межах 30 млн т, що практично відповідає прогнозованим USDA 31 млн т.

 

За два тижні ціни на кукурудзу з поставкою в порт у жовтні впали з 180 до 165 $/т через завантаженість портових терміналів. Низький експортний попит може ще більше опустити ціни.

 

Через зменшення виробництва ЄС збільшить імпорт кукурудзи на 2 млн т до 18 млн т, що дозволить Україні активізувати експорт. Дефіцит кормів в Польщі та Німеччині сприятиме імпорту кукурудзи на умовах кордон Україна-Польща, де ціни попиту вже перевищили портові та сягнули 170-173 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):