Сезонне скорочення пропозицій підвищує ціни на кукурудзу

2019-01-29 12:07:30
Сезонне скорочення пропозицій підвищує ціни на кукурудзу

В новому звіті експерти IGC збільшили прогноз світового виробництва кукурудзи у 2018/19 МР на 3 млн т до 1076 млн т, що на 29 млн т поступатиметься врожаю 2017/18 МР.

 

В порівнянні з попереднім звітом прогноз світової торгівлі кукурудзою збільшили на 1 млн т до 160 млн т, що на 8 млн т перевищить рівень минулого сезону.

 

Трейдери очікують активізації закупівлі кукурудзи Китаєм, проте наразі тривалі переговори не мають реальних підсумків, окрім придбання Китаєм 2 млн т американської сої. За тиждень США скоротили експорт кукурудзи на 20,8% до 893 тис т, що на 11,7% поступається показнику минулого року.

 

Низькі темпи експорту продовжують тиснути на ціни, тому березневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго залишаються на рівні 149,3 $/т.

 

Ціни на фізичних ринках дещо виросли на тлі сезонного скорочення пропозицій в США та Україні, а також логістичних проблем, викликаних погодними умовами.

 

В Україні ціни попиту на кукурудзу в порту виросли до 170 $/т, проте це не збільшило кількість пропозицій. Потепління на цьому тижні розблокує дороги, а наближення весни змусить виробників активізувати продажі задля залучення обігових коштів. При цьому ціни попиту на FOB не перевищують 184 $/т для поставок в лютому, що обмежує подальше зростання цін.

 

За тиждень Україна скоротила експорт кукурудзи на 28% до 498 тис т, а загалом в сезоні експортувала понад 12 млн т із прогнозованих USDA 28 млн т.

 

Сприятливі умови в Південній Америці тиснуть на травневі кукурудзяні котирування, коли на ринки поступить зерно нового врожаю з Аргентини та Бразилії.

 

Станом на 25 січня в Бразилії кукурудзою другого врожаю засіяно 11,187 млн га або 15,5% від плану проти 2% на цю дату в минулому році. Рання сівба та збирання сої дозволили активізувати сівбу кукурудзи, а обіцяні опади сприятимуть розвитку посівів.

 

В ПАР через посуху посівні площі під кукурудзою зменшаться з 2,4 до 2 млн га.

Коментарі відвідувачів (0):