Рясний врожай опускає ціни на продукти

2017-09-08 12:17:51
Рясний врожай опускає ціни на продукти

Завдяки прогнозам великого врожаю зернових культур та збільшенню залишків, світові продовольчі ціни в серпні дещо знизилися, - повідомляє ФАО. 


В порівнянні з липнем, серпневий індекс цін опустився на 1,3% до 176,6 пунктів. Це, насамперед, обумовлене зменшенням на 5,4% індексу цін на зернові завдяки суттєвому падінню пшеничних котирувань внаслідок підвищення прогнозів виробництва в Причорноморському регіоні. 


Прогноз світового виробництва зернових ФАО збільшило до рекордних 2,611 млрд т. Світові кінцеві запаси на кінець 2018 року також зростуть до рекордних 719 млн т.


Одночасно з індексом на зернові зменшився на 1,2% індекс цін на м’ясо.


Завдяки сприятливим прогнозам виробництва цукру в основних країнах-виробниках – Бразилії, Таїланді та Індії, індекс цін на цукор зменшився на 1,7%. До того ж, світовий попит на цукор зменшився після введення Китаєм та Індією високих тарифів.


Проте зростання вартості пальмової, соєвої, ріпакової та соняшникової олії призвело до збільшення індексу цін на рослинні олії на 2,5%.


Активізація попиту на вершкове масло в Північній Америці та Європі призвела до зростання індексу ФАО на молочні продукти протягом місяця на 1,4%.


ФАО прогнозує зростання попиту на зернові, зокрема пшеницю та ріпак. А споживання фуражного зерна для виробництва кормів для тварин сягне рекордного показника. 


За прогнозами, обсяг світового продажу зерна виросте на 2% до найбільших в історії 403 млн т. ФАО збільшила прогноз на 8 млн т завдяки зростанню імпорту до Китаю, країн ЄС, Бразилії, Мексики та Ірану.


Нагадаємо, що індекс продовольчих цін ФАО є середньозваженим показником, що характеризує динаміку світових цін на п’ять основних груп продовольчих товарів.

Коментарі відвідувачів (0):