Роз’яснення щодо заповнення податкових накладних після 1 березня нададуть із запізненням

2021-03-03 12:07:09
Роз’яснення щодо заповнення податкових накладних після 1 березня нададуть із запізненням

Зміна ставки ПДВ на сільгосптовари з 20% до 14% стала неприємним сюрпризом як для деяких учасників ринку, так і для бухгалтерів та податківців, які зіткнулися з технічними проблемами заповнення податкових накладних по перехідним запасам, що були придбані зі ставкою 20%, а реалізовуватися будуть зі ставкою 14%.

 

В листі ДПС № 5257/7/99-00-21-03-02-07 від 01.03.21, надісланому до регіональних відділень, повідомляється, що роз’яснення щодо змін у заповненні податкових накладних після 1 березня у зв’язку з набуттям чинності Закону України №1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно ставки ПДВ по операціям поставок окремих видів сільгосппродукції» будуть надані після затвердження Мінфіном оновленої форми податкових накладних.

 

Також в листі роз’яснюються особливості розрахунку та нарахувань податкових зобов’язань по ПДВ після зміни законодавства.

 

Якщо перша подія по поставці певних товарних позицій, визначених нормами нового Закону, відбулася до 1 березня, то перераховувати ставку ПДВ та суму податку на дату другої події не потрібно.

 

В разі, коли по операціям поставки вказаних товарів були здійснені до 1 березня, то коригування суми податкових зобов’язань по ПДВ необхідно проводити зі ставкою ПДВ 20%.

 

Таким чином, якщо після 1 березня проводиться повернення авансового платежа або товарів, перерахованих у новому Законі, зменшення кількості або вартості товарів, поставлених до вказаної дати, то у розрахунку коригування до податкової накладної потрібно використовувати ставку ПДВ, яка зазначена у податковій, що коригується, тобто 20%.

Коментарі відвідувачів (0):