Розповсюдження короновірусу по світу тисне на ринки

2020-02-24 12:04:50
Розповсюдження короновірусу по світу тисне на ринки

Внаслідок подальшого розповсюдження короновірусу, ще декілька країн, слідом за Китаєм, запровадили карантин. З п'ятниці почала дешевшати нафта, ціни на яку впали на 2,4%, а основні індекси - на 0,8-1,8%. Ринки сільгосптоварів також закрилися у «червоній зоні». Запровадження карантину на великій території та обмеження пересування по світу людей та товарів уповільнює світову торгівлю.

 

Влада Південної Кореї вперше за 10 років оголосила найвищий «червоний» рівень загрози після зафіксованих 763 випадків зараження та загибелі 6 людей від нового короновірусу.

 

Італія задля зупинення розповсюдження вірусу Covid-19 запровадила карантин у 12 містах провінцій Ломбардія та Венето. Маже 50 тис мешканців змушені залишатися вдома та не можуть вільно пересуватися країною. Наразі 113 італійців захворіли вірусом, а 3 загинули від викликаної ним пневмонії.

 

Уряди Туреччини, Афганістану, Пакістану, Арменії та Азербайджану тимчасово закрили кордон та зупинили авіасполучення з Іраном, де виявили випадок захворювання короновірусом у 43 людей, з яких 8 загинули. Кувейт та Ірак також зупинили авіасполучення з Іраном, який наразі займає друге після Китаю місце у світі по кількості смертей від Covid-19.

 

В Китаї кількість інфікованих з 648 у суботу знизилася до 409 у неділю, проте число загиблих виросло з 97 до 150 осіб. Загалом в країні захворіли короновірусом 77150 осіб, з яких 2592 померли.

 

Сам короновірус не дуже загрозливий, проте завдяки легкості розповсюдження може вразили значну частину населення планети.

 

За даними ВОЗ, рівень смертності від Covid-19 складає 2%, тоді як 80% інфікованих переносять хворобу у легкій формі. Для порівнянння, рівень смертності від лихоманки Ебола складає 40%, близькосхідного респіраторного синдрому MERS - 35%, SARS - 10%, дифтерії - 5% (серед дітей дошкільного віку – 20%).

 

Грип, до щорічних епідемій якого ми давно звикли, має рівень смертності 6%, і вже у поточному епідеміологічному сезоні в Україні від нього померли 38 людей.

Коментарі відвідувачів (0):