Россільгоспнагляд погрожує призупинити відвантаження зерна на експорт

2018-10-03 12:10:26
Россільгоспнагляд погрожує призупинити відвантаження зерна на експорт

Россільгоспнагляд попередив 30 компаній-власників вантажних терміналів в Краснодарському краї та Ростовській області про можливе призупинення роботи терміном до 90 днів. Наразі ці регіони є основними експортерами зерна. З розташованих тут 9 портів 62 компанії вже відвантажили на експорт 14,19 млн т, тоді як загалом в поточному сезоні Росія експортувала 14,33 млн т зерна, що на 20,5% перевищує показник аналогічного періоду минулого МР. Зокрема експорт пшениці виріс на 33,4% до 12,13 млн т.

 

У відомстві такий крок пояснюють занепокоєнням щодо санітарного стану місць відвантаження, де під час перевірок було виявлено розсипане зерно, карантинні рослини та інші недоліки, що підвищують ризик зараження зерна. Після отриманих від імпортерів претензій до якості російського зерна, Россільгоспнагляд доручив територіальним управлінням посилити контроль за станом місць відвантаження. В разі наявних порушень окрім адміністративних штрафів діяльність компаній може бути призупинена на строк до 90 днів.

 

У вересні Россільгоспнагляд посилив вимоги до якості пшениці для окремих країн, зокрема – Єгипту, через отримані рекламації та несприятливі погодні умови в деяких регіонах. Експортери вважали, що після досягнення обсягів експорту рівня 25-30 млн т, це дозволить штучно обмежувати експорт зерна.

 

Наразі учасники зернового ринку пов’язують закриття відвантажувальних майданчиків з активним експортом зерна у вересні, коли було експортовано 5,1 млн т зерна проти 4,93 млн т рік тому. Проте у Россільгоспнагляді заперечують плани обмеження експорту й наполягають на тому, що посилення вимог до якості зменшить ризик претензій від імпортерів та сприятиме нарощуванню експорту російського зерна.

 

Вказаний крок вже підштовхнув біржові ціни на пшеницю, оскільки будь-яке обмеження експорту дешевої російської пшениці дозволить активізувати експорт української та американської пшениці.

Коментарі відвідувачів (0):